warszawska praga

  warszawska praga

  Kiedy cztery lata temu Nikodem Rozbicki gościł w Dzień Dobry TVN, mówiono o nim: "młody, zdolny, o nim będzie głośno". Od tamtej pory u aktora sporo się zmieniło. Po przerwie spowodowanej studiami wraca z dużą rolą w "Chyłce". Jest też autorem rapowego słuchowiska "Radio Inżynierska", w którym wystąpiło wiele gwiazd, m.in. Julia Wieniawa. Jak pracuje się z bliską osobą? O tym aktor opowiadał w rozmowie z Basią Pasek.

  Franek Płóciennik wychował się na warszawskiej Pradze. Był edukatorem pracującym w kilku warszawskich muzeach. Teraz jest przewodnikiem i oprowadza turystów po Pradze. Dzięki niemu mogą poznać sztukę ulicy na warszawskiej Pradze, a nawet sami mogą stworzyć swoje murale.

  Warszawska Praga kryje wiele tajemnic i... blisko 200 kolorowych kapliczek, które znajdują się w jej podwórkach. Przyjrzał się im z bliska dziennikarz Łukasz Radwan.

  Jak mówi jeden z bohaterów reportażu Ludwika Lisa - "Warszawa to nie tylko Krakowskie Przedmieście i Pałac Kultury". Warszawa to także Praga, kolebka warszawskiego cwaniactwa i miejsce, gdzie można ponoć zjeść... najlepsze pyzy i flaki w mieście. Zobaczcie, jak zmienia się warszawska Praga.

  Łukasz Radwan spotkał się z wybitnym śpiewakiem operowym. Wiesław Ochman pokazał ekipie Dzień Dobry TVN miejsce, w którym się wychował - warszawską Pragę. Kiedy zaczęła się jego przygoda z muzyką operową? Jak kobiety reagowały na jego śpiew? Dlaczego tak bardzo lubi powracać na Pragę? I co ceni w twórczości Beksińskiego?