Gwiazdy

Meghan i Harry na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Kto jeszcze znalazł się w zestawieniu "Time"?

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle

Choć Harry i Meghan zrezygnowali z pełnienia funkcji członków brytyjskiej rodziny królewskiej, bo chcieli się uchronić przed mediami, nadal wzbudzają zainteresowanie. Teraz magazyn "Time" umieścił ich na okładce pisma, jako jednych z najbardziej wpływowych osób na świecie. Kto jeszcze znalazł się na liście?

Meghan i Harry na liście "Time"

Opiniotwórczy magazyn "Time" co jakiś czas sporządza listę 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Na najnowszej z nich, która została opublikowana w środę, 15 września, po raz pierwszy znaleźli się Meghan i Harry. Małżonkowie trafili na jedną z siedmiu okładek pisma. Widzimy na niej, jak 37-letni ubrany na czarno książę opiera się na swojej 40-letniej partnerce. Oboje mają poważne miny.

- Zmieniają świat poprzez swoją fundację Archewell. (...) Razem z partnerami non-profit podejmują ryzyko, aby pomóc społecznościom w potrzebie – oferując wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego czarnoskórym kobietom i dziewczętom w USA oraz karmiąc osoby dotknięte klęskami żywiołowymi w Indiach i na Karaibach. (...) W świecie, w którym każdy ma opinię na temat ludzi, których nie zna, książę i księżna mają współczucie dla wszystkich. Oni nie tylko wyrażają opinię, ale też biegną do walki - podsumował wybór w "Time" szef kuchni José Andrés, który współpracował z parą Sussex w ramach World Central Kitchen.

Najbardziej wpływowi ludzie na świecie

Meghan i Harry znaleźli się na szczycie listy "Time" w kategorii "Ikony". Zaraz za nimi pojawili się gwiazda pop Britney Spears, piosenkarka country Dolly Parton, zawodowa tenisistka Naomi Osaka oraz przywódca rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny. W sekcji "Tytani" wymieniono olimpijczyka Simone Bilesa, dyrektora generalnego Apple Tima Cooka, showrunnerkę "Grey's Anatomy" Shondę Rhimes, gwiazdę futbolu amerykańskiego Toma Brady'ego oraz producentów muzycznych - Timbalanda i Swizz Beatz. W podkategorii "Artyści" na liście "Time" umieszczono zdobywczynię Oscara Kate Winslet, piosenkarkę Bad Bunny, rapera Lil Nas X, aktorkę Scarlett Johansson oraz aktora Jasona Sudeikis. Jako "Pionierzy" na elitarnych pozycjach uplasowali się zdobywczyni Grammy Billie Eilish, gimnastyczka Sunisa Lee, prawnik ds. praw obywatelskich Ben Crump i projektantka mody Aurora James. W dziale "Liderzy" pojawili się prezydent Biden, wiceprezydent Kamala Harris, chiński polityk Xi Jinping, były prezydent USA Donald Trump i dyrektor generalny Światowej Organizacji Handlu Ngozi Okonjo-Iweala. Z kolei najbardziej wpływowymi "Innowatorami" zostali miliarderzy Jensen Huang i Elon Piżmo, a także twórczynie internetowego show "Red Table Talk", czyli Adrienne Banfield Norris, Willow Smith, a także Jada Pinkett Smith.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Meghan i Harry chcą ochrzcić córkę w Windsorze? Zależy im na obecności królowej

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

Pozostałe wiadomości