Gwiazdy

Michał Szpak cieszy się z Bursztynowego Słowika. "To będzie moja najważniejsza nagroda"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Artysta przez duże A - Michał Szpak z Bursztynowym Słowikiem
Artysta przez duże A - Michał Szpak z Bursztynowym SłowikiemDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Michał Szpak zatriumfował na tegorocznym festiwalu w Sopocie. Wokalista wykonał premierowy utwór "24/7", zdobywając uznanie jury, które przyznało mu Bursztynowego Słowika. W rozmowie z Filipem Chajzerem w plenerowym studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o emocjach związanych z tym wyróżnieniem.

Michał Szpak w Sopocie

Michał Szpak oczarował sopocką publiczność, wykonując utwór "24na7". Gdy opadły już konkursowe emocje, wokalista pojawił się na plaży, gdzie zbudowano festiwalowe studio Dzień Dobry TVN. Jak przyznał, Bursztynowy Słowik ma dla niego szczególne znaczenie.

- W mojej hierarchii nagród, to będzie moja najważniejsza nagroda ze względu na to, że po raz pierwszy wystąpiłem z utworem, którego jestem współautorem - powiedział w rozmowie z Filipem Chajzerem. - Jest to utwór pisany na moich zasadach, a nie na zasadach kogoś, kto chciał wypromować swoje utwory. To jest dla mnie taka statuetka, która oznacza, że ta determinacja i to, że działam bez względu na to co się wokół mnie dzieje i jakie emocje mi towarzyszą, ale to jest takie zwieńczenie tego, że w życiu naprawdę nie warto dawać sobie tego momentu, by się poddawać - podkreślił.

Michał Szpak - nowa płyta

Michał Szpak utworem wykonanym w Sopocie zapowiada nowy album. Wydawnictwo będzie zatytułowane "Warszawski mrok".

- Kilka dni temu wyszedł singiel "Warszawianka" - przypomniał. - To taka pieśń żałobna moja, ale jednak nie w takim klimacie żałobnym, jak sobie myślimy, a bardziej opowieść o tym, jak przeżywałem stratę najbliższej osoby i co mi wtedy towarzyszyło. Ten słowik zwiastuje zmiany. Zmiany mnie jako artysty, mnie jako kierunku muzycznego. Cieszę się, że ta kropka jest ogromna. Zaczynałem w "X-factorze" w TVN i tak naprawdę kolejny wielki krok dzieje się tutaj, w tej telewizji. Mam ogromny sentyment do tej stacji, dlatego że to ona daje mi motor i takie kropki na mojej mapie marzeń i dają mi tę siłę, żeby to robić - podsumował.

Zobacz całą rozmowę z Michałem Szpakiem i poznaj jego muzyczne plany.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości