Gwiazdy

Marta Wierzbicka pokazała swoje mieszkanie. "Każdego dnia zachwyca mnie coś nowego"

Gwiazdy

TOMASZ URBANEK/East News

Marta Wierzbicka pochwaliła się swoim klimatycznym mieszkaniem. Wystrój robi niesamowite wrażenie, jest ciepło i przytulnie. Niemal wszystkie przedmioty, które się w nim znajdują niosą jakąś historię.

Jak mieszka Marta Wierzbicka?

Marta Wierzbicka to gwiazda, której mieszkanie jest niezwykle przytulne, nie ma tam mebli jak z katalogu wnętrzarskiego, ale jest niepowtarzalny klimat i przedmioty z historią. Aktorka początkowo była sceptyczna w związku z lokalizacją, jednak szybko przekonała się do rodzinnego mieszkania swojego ukochanego.

- Jest to ciepłe, domowe miejsce, które udało mi się stworzyć w mieszkaniu, do którego miałam dość negatywny stosunek, przede wszystkim przez lokalizację. Pochodzę z prawej strony Wisły i ciężko było mi się tu odnaleźć, jednak wszędzie da się znaleźć pozytywy i teraz uwielbiam tu mieszkać, a każdego dnia zachwyca mnie coś nowego - wyznała na Instagramie.

Marta i jej chłopak Jan mieszkają na 98 mkw., postanowili zachować kilka elementów, które do pomieszczeń wprowadziła mama ukochanego aktorki.

- Mieszkanie wykończyła mama Jana, Cecylia. Kuchnia z takimi detalami, jak jeden metalowy front szafki wśród reszty białych, czy łazienka z wykończeniem w kropki w stylu lat 70. to jej pomysły. Dzisiaj tak samo modne, jak 10 lat temu - wyznała Wierzbicka w rozmowie z Vogue.pl.

Meble z duszą w domu aktorki

Marta postanowiła postawić na meble z historią i na takie elementy, które mają dla niej sentymentalną wartość. W jej salonie stoi gramofon, który wręczył jej tata na 25. urodziny, są też stare płyty z antykwariatu albo rodzinnego domu. W Internecie kupiła duński sideboard z lat 70., czyli piękną szafkę, wymagającą małej renowacji.

Mebli z przeszłości jest w jej mieszkaniu o wiele więcej. Ma stół, który odnowił tata, wiklinowy fotel czy komodę przekształconą na barek. Na ścianach wisi wiele plakatów, na niektórych są nawet autografy twórców, np. Fangora. Nie zabrakło też pamiątek z Tokio, bo to miasto fascynuje aktorkę, a od koleżanki dostała dywan z Maroka.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak Marta „Wierzba” Wierzbicka została aktorką

Autor: Daria Pacańska

Źródło: vogue.pl

Pozostałe wiadomości