Gwiazdy

Marianna Schreiber założyła partię polityczną. Na konferencji pojawiły się znane osoby

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVNCo nowego w świecie gwiazd?

Marianna Schreiber założyła ugrupowanie polityczne o nazwie Mam Dość. Podczas pierwszej konferencji partyjnej przedstawiła istotę zrzeszenia i poinformowała, kto jest zainteresowany działalnością w ramach nowo powstałego obozu. Padły znane nazwiska. Więcej szczegółów na ten temat ujawniła w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Partia Mam Dość

Marianna Schreiber zyskała rozgłos tuż po tym, jak wzięła udział w 10. edycji "Top Model". Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że 29-latka jest żoną konserwatywnego posła Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Schreibera, który nie wiedział o show-biznesowych zapędach partnerki. Kobieta zgłosiła się do programu bez jego wiedzy.

Od chwili telewizyjnego debiutu coraz częściej pojawiała się na łamach prasy. Była gościem w show Kuby Wojewódzkiego oraz rozwinęła swoją aktywność w social mediach, sprzeciwiając się polityce prowadzonej przez małżonka. Wielokrotnie powtarzała, że przez lata była karmiona propagandą, której nie zamierza już ulegać. Postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i założyła ugrupowanie polityczne.

- Partia nazywa się Mam Dość. Tutaj [na zdjęciu prezentowanym na ekranie w Dzień Dobry TVN - przyp. red.] Marianna Schreiber pozuje z tęczową flagą, ale chciałam przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu i niestety będziemy to jeszcze wyciągali Mariannie Schreiber przez jakiś czas, niekoniecznie pochlebnie wypowiadała się o środowiskach LGBT - komentuje w studiu Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Rzeczywiście, fakt ten wytykają aktywistce również internauci. Marianna Schreiber tłumaczyła się z tego w jednym z instagramowych wpisów. - Tamtej mnie już nie ma od 5 lat. (...) Przeszłam długą drogę, by się wyzwolić i być w tym miejscu, w którym jestem teraz - wyjaśniała.

Zmianę w myśleniu Marianny Schreiber można zaobserwować również w przemowie, którą wygłosiła podczas pierwszej konferencji prasowej partii Mam Dość. - Jak powiedziała: "Jesteśmy partią liberalną, demokratyczną, proeuropejską. Szerzymy konstytucyjne prawo do wolności, tolerancji i pluralizmu" - cytuje Hajduk-Popińska.

Marianna Schreiber nie rozmawia z mężem o polityce

Marianna Schreiber nie dzieli się z nikim tym, co na temat założenia partii myśli jej mąż Łukasz Schreiber. Aktywistka twierdzi jedynie, że nie rozmawia z partnerem o polityce.

- Powiedziała w jednym z wywiadów, że nie poruszają tego tematu. Łukasz Schreiber to polityk Prawa i Sprawiedliwości zasiadający w Radzie Ministrów - przypomina w studiu Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości