Starsza siostra pozwała Mariah Carey. Diwa napisała w swojej książce, że Alison "sprzedawała ciało za narkotyki"

Mariah Carey

W 2020 roku Mariah Carey wydała autobiografię "The Meaning of Mariah Carey". W książce gwiazda opisała między innymi trudne dzieciństwo u boku starszej siostry. Alison Carey czuje się poniżona przez diwę i żąda od niej olbrzymiego odszkodowania. Do sądu trafił już pozew.

Mariah Carey może stanąć przed sądem

Mariah Carey została pozwana przez starszą siostrę. Alison Carey żąda od gwiazdy 1,25 miliona dolarów w ramach zadośćuczynienia za "bezduszne, okrutne, mściwe, nikczemne i całkowicie niepotrzebne publiczne poniżenie", do którego miało dojść za sprawą publikacji książki "The Meaning of Mariah Carey". W pozwie dodano, że powódka jest "poważnie przygnębiona" i po długim czasie ponownie zmaga się nadużywaniem alkoholu.

W swojej autobiografii Mariah Carey wielokrotnie krytykowała starszą siostrę. Diwa napisała między innymi, że Alison sprzedawała ciało ze pieniądze i narkotyki. Miała też odurzyć 12-letnią wówczas Mariah i proponować jej kokainę. Wokalistka wspomniała też o tym, jak starsza siostra wylała jej na plecy gorącą herbatę.

- Minęło wiele lat, zanim mogłam przyzwyczaić się do zwykłego poklepania po plecach. Moja skóra musiała się całkowicie zregenerować - pisze Carey w książce.

Wojna sióstr Carey

Alison Carey twierdzi, że w "The Meaning of Mariah Carey" znalazły się "okrutne i oburzające zarzuty". Kobieta jest przekonana, że diwa wykorzystała swój status społeczny do pogrążenia żyjącej w ubóstwie starszej siostry. Jak uważa, sensacyjne nagłówki miały podnieść sprzedaż książki.

Mariah Carey nie odniosła się jeszcze publicznie do pozwu Alison. Nawet jeśli sąd uzna ją za winną, to 1,25 miliona dolarów i tak nieszczególnie uszczupli jej budżet. Szacuje się, że majątek gwiazdy waha się w granicach od 300 do 520 milionów dolarów.

Mariah Carey stworzy film na podstawie swojej autobiografii? Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości