Gwiazdy

Aktorska pasja braci Hycnar. "Trochę są mężczyznami z innej epoki"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Jędrzej i Marcin Hycnarowie - aktorskie braterstwo
Jędrzej i Marcin Hycnarowie - aktorskie braterstwo Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Marcin Hycnar jest o czternaście lat starszy od swojego brata Jędrzeja. Mimo ogromnej różnicy wieku udało im się znaleźć wspólny język. To porozumienie odnaleźli w aktorstwie. Jak wygląda ich współpraca? Czy zdarza im się wspólnie występować na jednej scenie? Dowiecie się tego w Dzień Dobry TVN.

Jędrzej i Marcin Hycnarowie - aktorskie braterstwo

Marcina i Jędrzeja dzieli 14 lat różnicy, a łączą więzy krwi i zamiłowanie do aktorstwa. Pochodzący z Tarnowa bracia znani są z występów w teatrach, filmach i serialach. Jędrzeja można było zobaczyć w serialu "Receptura" oraz "Zakochani po uszy". Zaś Marcin to były aktor Teatru Narodowego w Warszawie i obecnie dyrektor Teatru im. Jaracza w Łodzi.

Marcin swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w 1995 roku. - Moja mama usłyszała, że tarnowski teatr poszukuje chłopca do roli głównej w musicalu "Mały książę". I tak się zdarzyło, że m.in. mnie do tej roli wybrano wówczas - wspominał.

- W podstawówce byłem w klasie sportowej, w ogóle grałem w piłkę, [...], tak naprawdę od podstawówki, od gimnazjum już się to zaczęło, trochę nie pamiętam, żebym chciał robić coś innego - mówił Jędrzej.

Jakimi aktorami są bracia Hycnarowie?

Na teatralnej scenie z braćmi miała okazję spotkać się Maria Dębska. - Na premierze naszego spektaklu poznałam rodziców Marcina i Jędrka i tak do nich wypaliłam od razu: "Państwo świetnie wychowali swoich synów", że oni trochę są takimi mężczyznami z innej epoki. Mają z jednej strony ciepło w sobie, z drugiej uważność na drugiego człowieka, są niesamowitymi dżentelmenami i jest w nich jakiś taki stary duch. To ich na pewno łączy - podkreśliła aktorka.

Według niej Marcin Hycnar jest "szalonym perfekcjonistą". - Jeszcze jak byłam w liceum albo na studiach, to chodziłam na niego do teatru. Już to widziałam na scenie. Dla mnie to było imponujące, w jaki sposób on gra. Widziałam, że to jest takie aktorstwo perfekcyjne absolutnie - oceniła.

Z braćmi występowała również Małgorzata Kożuchowska. Jak wspomina to spotkanie? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości