Gwiazdy

Magda Gessler przeprowadziła "kuchenne rewolucje" w domu Ekipy. Okiełznała idoli młodzieży?

Gwiazdy

Magda Gessler odwiedziła Ekipę Friza w ich willi. Youtuberzy nie ukrywali, że ta wizyta to było ich wielkie marzenie. - Wiem, że Pani Madzia jest wymagająca, więc dzisiaj było czyszczenie wszystkich szafek w domu Ekipy, wszystkich misek i mam nadzieję, że nie zauważy żadnego brudu - mówiła przejęta Wersow.

"Kuchenne rewolucje" u Ekipy Friza

Na kanale Wersow pojawił się film, w którym Ekipę odwiedziła Magda Gessler. Jak zwykle było dużo emocji. Gwiazda polskiej gastronomii weszła do domu youtuberów, żeby zrobić małe "Kuchenne rewolucje". Ekipa przeszła szybki kurs... robienia domowych burgerów.

- Całe życie nie gotowałem, czekałem na ten moment. Jak uczyć się, to tylko od najlepszych - wyznał Friz Magdzie Gessler, jeszcze zanim zdążyła zdjąć kurtkę.

Restauratorka wytłumaczyła od podstaw, jak zrobić pyszne hamburgery. Ekipa słuchała z zaciekawieniem i gotowała zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami. Nie było jednak taryfy ulgowej. W kuchni Gessler musi być porządek, dlatego kiedy była taka potrzeba, krzyczała, a nawet tradycyjnie rzuciła talerzem.

Magda Gessler opowiedziała o swojej rodzinie

Wersow zapytała, jak zaczęło się zamiłowanie Magdy Gessler do gotowania. Gwiazda opowiedziała o swojej mamie, Oldze Borkowskiej, która dzięki zdolnościom kulinarnym wpływała na swoje najbliższe otoczenie.

- Ja gotowałam od 3. roku życia, dlatego że bardzo mnie to intrygowało. Wiedziałam, że kuchnia ma ogromny wpływ na humor mojego taty i na relacje miedzy tatą a mamą i na relację między nimi a całym światem. Zobaczyłam, jak mama rządzi kuchnią, politykami, myślami, wywiadami. Generalnie była królową na salonach, w kuchni i piękną kobietą - wyznała Gessler.

Wtedy, jak powiedziała restauratorka, doszła do wniosku, że kuchnia ma silniejsze przełożenie na ludzi niż malarstwo.

Pierwszym miejscem, które Magda Gessler zrewolucjonizowała był Pałac Zamoyskich u braci Gesslerów. Wtedy z kawiarni powstała restauracja. To właśnie tam Penderecki zrobił premierę opery pt. "Maska".

- Mieszkałam w Madrycie przez 20 lat, przyjechałam do Polski i kojarzyłam kraj z miejscem, gdzie się dobrze je, jak w moim domu rodzinnym. Wróciłam w 1989 roku i stwierdziłam, że to jest jedna wielka klapa i że nie mam gdzie przyprowadzić przyjaciół. Doszłam do wniosku, że żeby wrócić do Polski muszę mieć własną bazę jedzenia, żeby pochwalić się przed przyjaciółmi, że jest ta kuchnia Polska - tłumaczyła Gessler.

Zobacz wideo: Wersow i Friz - internetowi idole

>>> Zobacz także:

Urodziny Magdy Gessler nie wypadają raz w roku. Jak świętuje najpopularniejsza restauratorka w Polsce?

Sławna mama to przywilej czy udręka? Córki Olgi Borys i Agnieszki Pilaszewskiej zdradziły, czy chcą iść w ich ślady

Mandaryna o życiu w rodzinie patchworkowej: "Siedziałyśmy z Anią przed domem Michała i liczyłyśmy dzieci"

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości