Gwiazdy

Lady Pank o koncercie na Top of the Top Sopot Festival. "Damy z siebie wszystko"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Już dziś startuje „Top of The Top Sopot Festival” - Lady Pank
Już dziś startuje „Top of The Top Sopot Festival” - Lady PankDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Już dzisiaj w Sopocie zaczyna się festiwal Top od the Top. Pierwszego dnia podczas koncertu #YOU ARE THE CHAMPIONS zobaczymy największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na deskach Opery Leśnej zaśpiewa m.in. legendarny zespół Lady Pank.

Wspomnienia Lady Pank

Zespół Lady Pank na scenie muzycznej funkcjonuje od 40 lat. Muzycy po raz kolejny pojawią się w Sopocie, gdzie zaśpiewają dla swoich fanów największe hity. Jak wspominają poprzednie koncerty w Operze Leśnej?

- Wielu nie pamiętam. Graliśmy koncert w 1985 roku, najbardziej mi utkwił w pamięci, ponieważ to były wtedy takie czasy, że grało się do godziny 24:00 i ludzi wychodzili z Opery Leśnej, bo nie było transportu. Mieliśmy wtedy recital na samym końcu – powiedział Jan Borysewicz.

Występ ten wyjątkowy był także z innego powodu. Podczas koncertu zespół został doceniony przez zagranicznych managerów. - Po tym koncercie pojechaliśmy do Tokio na festiwal, dla nas to była promocja. Zostaliśmy zauważeni. Sopot w tamtych czasach, to było takie okno na świat. Bardzo dużo gwiazd przyjeżdżało – powiedział Janusz Panasewicz.

Lady Pank - 40 lat na scenie

Mimo upływu lat, zespół Lady Pank wciąż jeździ po Polsce i koncertuje. Na pytanie, czym obecne trasy różnią się od tych sprzed lat Jan Borysewicz przyznał: "Jest super, jest zupełnie inaczej, bo zmieniliśmy styl życia. Żyjemy zdrowo. Mamy czas, by zagrać koncert, spokojnie położyć się do łóżka, a rano wstać i nie walczyć ze swoim organizmem".

Podczas występu Lady Pank nie zabraknie wielkich hitów. - Festiwale mają to do siebie, że nie grasz całego koncertu. Grasz dwa czy trzy utwory i robisz dwie próby do wyjścia na scenę. Nagle się okazuje, że wzmacniacz czy mikrofon wysiądzie. To jest największy stres na festiwalach. Natomiast damy z siebie wszystko, gramy dwa utwory, ale duże hity i wydaje mi się, że porwiemy publiczność - podsumował zespół.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości