Gwiazdy

Kuba Sienkiewicz pracuje jako lekarz. Po szczepionce AstraZeneca miał "trzy dni wyjęte z życia"

Gwiazdy

Bartosz Krupa/East News

Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar odłożył na bok życie artysty. Teraz jest przede wszystkim lekarzem. Niedawno przyjął pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Jak się po niej czuł?

Kuba Sienkiewicz zaszczepiony preparatem AstraZeneca

Pandemia sprawiła, że Kuba Sienkiewicz – wokalista zespołu Elektryczne Gitary – rozwinął praktykę lekarską. - Przyjmuję już w czterech gabinetach – na NFZ i prywatnie. Z kolei jako wykonawca estradowy, ograniczyłem swoją działalność do niezbędnego minimum, do tego, co naprawdę lubię i co powinienem robić – do piosenki z gitarą – powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".

Niedawno Sienkiewicz przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciw wirusowi. - Proszę mi życzyć, żeby druga dawka szczepionki mnie tak nie powaliła jak pierwsza. To były trzy dni wyjęte z życia – powiedział i dodał, że został zaszczepiony preparatem koncernu AstraZeneca, wokół którego pojawiło się ostatnio wiele kontrowersji.

Lider Elektrycznych Gitar został zapytany, co sądzi na temat wycofania szczepionek ActraZeneca z użytku. - Uważam, że należy trzymać się ustaleń WHO i specjalistów. Jeśli jest decyzja, że w Polsce szczepionki się nie wycofuje, to tego się trzymajmy. Nie ma sensu uprawiać dodatkowej propagandy – podkreślił.

Kuba Sienkiewicz - lekarz i muzyk

Przypomnijmy, że szczyt popularności zespołu Elektryczne Gitary przypadł na lata 90. XX wieku. Kuba Sienkiewicz wykonywał wtedy takie hity, jak np. "Włosy", "Co ty tutaj robisz", "Dzieci", "Kiler" czy "Jestem z miasta".

Wokalista Elektrycznych Gitar dwa razy wystąpił w filmach Olafa Lubaszenki - zagrał epizodyczne role lekarzy w komediach "Chłopaki nie płaczą" i "Poranek kojota". Z wykształcenia jest lekarzem neurologiem, posiadającym stopień doktora nauk medycznych. - Epidemia była dla mnie pretekstem, by sobie poukładać życie - podkreśla Sienkiewicz.

Zobacz wideo: "Początki były trudne, ale poczyniliśmy postęp". U. von der Leyen podsumowała pierwszy kwartał szczepień w UE

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Źródło: Wprost

Pozostałe wiadomości