Kuba Sienkiewicz dostał wezwanie do wojska. Jak muzyk ocenia swoją wartość bojową?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Fakt
Kuba Sienkiewicz, Elektryczne Gitary

Kuba Sienkiewicz, lider grupy Elektryczne Gitary, dostał wezwanie do wojska. Podzielił się w sieci zdjęciem, na którym widać jego kartę mobilizacyjną. Muzyk zareagował na tę sytuację w charakterystyczny dla siebie, żartobliwy sposób. Do jakiej jednostki chciałby trafić?

Kuba Sienkiewicz wezwany do wojska

Już jakiś czas temu głośno było o tym, że wojsko polskie wysyła rezerwistom wezwania na ćwiczenia wojskowe. W 2022 roku miało je otrzymać nawet 200 tysięcy osób. Kuba Sienkiewicz, wokalista zespołu Elektryczne Gitary, ale również neurolog posiadający stopień doktora nauk medycznych, także dostał powołanie. Muzyk ma 61 lat i na jego karcie mobilizacyjnej widnieje czerwony pasek. Oznacza to, że został wezwany do czynnej służby.

Zagraniczne gwiazdy

Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth PaltrowDzień Dobry TVN/x-news
wideo 2/12

Karta mobilizacyjna zobowiązuje do stawienia się do służby wojskowej w terminie, który określony jest na samej karcie. Mobilizacja dotyczy rezerwistów do 63. roku życia, o ile posiadają oni stopień podoficerski lub oficerski. Osoby, które nie posiadają tego stopnia, mogą być mobilizowane do 55. roku życia.

Kuba Sienkiewicz pokazał kartę mobilizacyjną

Muzyk opublikował zdjęcie z wezwaniem do wojska.

- Dostałem kartę mobilizacyjną. Biorą już rocznik 61. Cieszę się z tego. To jest bardzo dobry rocznik. O dużej wartości bojowej. Damy radę. Jak w 1939 - napisał na Facebooku. W rozmowie z "Faktem" stwierdził, że zachowa kartę mobilizacyjną na pamiątkę. - Uśmiechnąłem się, bo oceniam nisko wartość bojową swoją własną, więc myślę, że to jest humorystyczne - dodał.

Kuba Sienkiewicz w młodości był w wojsku w Czerwonym Borze na Podlasiu. - To były wojska pancerne. Jeździłem czołgiem - opowiadał Kuba Sienkiewicz. Sytuacja miała 40 lat temu, w czasach PRL-u , więc nie pamięta nazwy jednostki, w której służył.

Nie wie jeszcze, do jakiej jednostki teraz ma trafić. - Podchodzę do tego z humorem. Mam nadzieję, że trafię do orkiestry wojskowej. Nie grałem nigdy jeszcze w orkiestrze wojskowej, ale miałem gitarę w wojsku i umilałem czas pozostałym kolegom. Karabin też miałem w ręku, kałasznikow - zaznaczył lider grupy Elektryczne Gitary. Podejrzewa, że wielu lekarzy z jego rocznika również może dostać kartę mobilizacyjną.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Fakt

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości