Gwiazdy

Księżna Yorku z wyjątkowym przesłaniem do widzów Dzień Dobry TVN. "Dzwońcie do babci Sarah"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Joanna Kruczek
Sarah Ferguson
Sarah FergusonDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Sarah Ferguson pojawiła się w studiu Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o swojej działalności prowadzonej na rzecz osób dotkniętych wojną w Ukrainie. Po rozmowie z Ewą Drzyzgą i Agnieszką Woźniak-Starak księżna Yorku wystosowała osobisty apel. Nie zabrakło pełnych ciepła słów wparcia oraz poczucia humoru, z którego słynie była synowa królowej Elżbiety II.

Sarah Ferguson w Polsce

Sarah Fegruson nigdy nie kryła, że darzy Polskę szczególną sympatią. Podczas jednej z wizyt poznała młodą pielęgniarkę, z którą połączyła ją wyjątkowa więź. Dziś Gabriela Mercik jest lekarzem i wspólnie z księżną Yorku organizuje pomoc dla dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy. Znana z otwartości arystokratka postanowiła zwrócić się bezpośrednio do widzów Dzień Dobry TVN.

- Mam dwoje dzieci i dwójkę wnuków - powiedziała księżna. - Wysłały mnie do Polski, by pomóc kobietom i dzieciom z Ukrainy, przekraczającym granice. Przyjechałam tutaj, by powiedzieć Polakom i Ukraińcom: jesteśmy tu da was. Proszę nie poddawajcie się, wierzcie, że dacie radę. Dzień po dniu musimy działać, wierzyć, mieć nadzieję. Trzeba wiedzieć, że tylko jedność pomoże nam iść naprzód - zaznaczyła.

Księżna Yorku wspiera Ukrainę

Sarah Ferguson zwróciła uwagę na wspaniałą postawę Polaków.

- Otworzyli swoje serca i ramiona na niesamowite matki, dzieci i wszystkich, którzy przekroczyli granicę. Tutaj czeka na nich wsparcie Polaków, którzy nigdy się nie poddają - zaznaczyła. - Polacy, jak zawsze zresztą, wykonali niesamowitą pracę, otwierając swoje domy - dodała.

Księżna zapewniła również, że nikt w tej walce nie zostaje pozbawiony wsparcia.

- Jeśli potrzebujecie pomocy, odzywajcie się do mnie - powiedziała wprost. - Jestem babcią, odzywajcie się do babci Sarah i do doktor G (Gabrieli Mercik - red.). Jesteśmy jak Batman i Robin - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Joanna Kruczek

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry

Pozostałe wiadomości