Zapasowa suknia ślubna księżnej Diany. Co się z nią stało?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
Ślub księcia Harry'ego z Meghan Markle
Ślub księcia Harry'ego z Meghan Markle
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Królowa Elżbieta II odeszła w wieku 96 lat
Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Platynowy jubileusz królowej Elżbiety II
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Elżbieta II od 70 lat na tronie
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Od głośnego ślubu księżnej Diany ze wtedy jeszcze księciem Karolem minęło ponad 40 lat, jednak suknia, w której tego dnia wystąpiła Lady Di nadal pozostała w pamięci wielu osób. Mało kto wie, że rozłożysta, bogato zdobiona kreacja wystąpiła w dwóch egzemplarzach na wypadek, gdyby coś stało się z pierwowzorem.

Suknia ślubna księżnej Diany wciąż zachwyca 

Księżna Diana 29 lipca 1981 roku powiedziała "tak" synowi królowej Elżbiety II. Jej suknia była tak efektowna, że zapadła w pamięć niemal każdej wielbicielce kreacji ślubnych. Rozłożysta sukienka w kolorze złamanej bieli została uszyta z wielu metrów tafty i ozdobiona 10 tysiącami pereł, miała bufiaste rękawy obszyte koronką i kokardkami oraz tren o długości 8 metrów. Z dzisiejszej perspektywy – nieco przesadzona, bajkowa kreacja księżnej była kwintesencją mody ślubnej lat 80.

Jak po latach zdradziła projektantka ślubnej sukni księżnej Diany Elizabeth Emanuel, przed wielkim dniem przygotowano dla lady Di również drugą, zapasową kreację, którą królowa ludzkich serc miała założyć, jeśli zdjęcia tej pierwszej niespodziewanie trafiłyby do mediów lub uległaby uszkodzeniu. Ostatecznie księżna Diana nie musiała skorzystać z zapasowej opcji, dlatego druga sukienka nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Zapasowa suknia ślubna księżnej Diany

Elisabeth Emanuel w rozmowie z "Hello!" ujawniła, jak wyglądała zapasowa suknia ślubna księżnej. Kreacje były do siebie bardzo podobne, obie miały dekolt w kształcie litery V, koronkowe wykończenie oraz rozłożystą spódnicę. Okazuje się, że do dziś nie wiadomo, co stało się z nigdy niezałożoną kreacją Lady Di.  Jak przyznała projektantka - Diana krótko przed ślubem bardzo schudła, dlatego jeszcze w dniu ceremonii Elisabeth dokonywała ostatnich poprawek już na księżnej, tak by kreacja była idealnie dopasowana.

- Została wykonana z jedwabnej tafty w kolorze bladej kości słoniowej, miała haftowane detale na dole spódnicy i rękawach. Na gorsecie naszyto drobne perełki […] To była kopia zapasowa oryginału i nie wiem, co się z nią stało. Po prostu zniknęła. – tłumaczyła projektantka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: www.hellomagazine.com

Źródło zdjęcia głównego: Bettmann / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości