Gwiazdy

Rodzina Soni Bohosiewicz skrywa wiele tajemnic. Aktorka nie miała o nich pojęcia

Gwiazdy

Aktualizacja:

Kinga Urbańska i Karolina Szlęzak zawodowo zajmują się poszukiwaniem rodzinnych korzeni. Swoje odkrycia genealożki prezentują na Travel Channel w programie "Tropicielki rodzinnych historii". W najnowszym odcinku dowiemy się o rodzinie Soni Bohosiewicz. Okazuje się, że przodkowie aktorki mają bardzo ciekawą historię.

Tropicielki rodzinnych historii

Tytułowe tropicielki to założycielki "Your Roots in Poland"– Kinga Urbańska i Karolina Szlęzak, które z zawodu są genealożkami. Odkrywają korzenie swoich klientów, przybliżają ich polskie tradycje, kulturę i historię. Ponadto pomagają poznać i zrozumieć nasz kraj. Misją Kingi i Karoliny jest podtrzymywanie tożsamości narodowej i kreowanie pozytywnego wizerunku Polski.

- Zawsze powtarzamy, że osoby, które mówią, że mają nudną historię, to osoby, które jeszcze jej nie odkryły. W "Tropicielkach rodzinnych historii" pokazujemy, jak nasza historia jest niesamowita i że warto ją odkryć - mówiła Karolina Szlęzak w Dzień Dobry TVN.

Sonia Bohosiewicz i jej rodzinne korzenie

W 7. odcinku "Tropicielek rodzinnych historii" Kinga i Karolina przyjrzały się korzeniom rodzinnym Soni Bohosiewicz. Jak przyznają, gwiazda ma bardzo bogaty rodowód.

- Powiedziałam dziewczynom, że będą musiały się sporo naszukać. Moja rodzina od strony ojca jest dobrze opisana. Mam wielu świrów, freaków pozytywnych. Ta rodzina ma piękne korzenie, długie. To rodzina, która zapisała się w historii, więc można te znaki znaleźć - powiedziała Sonia Bohosiewicz.

- To rodzina, która przyjechała z Armenii, przez Lwów, dostała uznanie szlachectwa przez rząd polski. Nas ród pochodzi z rodu książęcego - dodała aktorka. Opowiedziała także o odkryciu ze strony rodziny swojej mamy.

- Dziewczyny zaskoczyły mnie historią od strony mojej mamy, czyli Danelów. Okazało się, że tam jest dużo działaczy, artystów, ludzi kultury, którzy oddawali się społecznie. Oni budowali też tożsamość polską na Śląsku - podkreśliła gwiazda.

Jak odnaleźć rodzinne korzenie?

Tropicielki mają kilka porad, jak odkryć historię swojej rodziny. Każdy z nas ma szansę dowiedzieć się czegoś o swoich krewnych.

- Zawsze radzimy, by zacząć od siebie. Spisać to, co my pamiętamy, zakładając, że warto to zrobić w formie elektronicznej. Są portale społecznościowe do tworzenia drzew genealogicznych , ale to może być także jakikolwiek plik tekstowy albo tabela w excelu. Chodzi o to, by i nasi potomni mogli korzystać z tych informacji - tłumaczyła Kinga Urbańska.

- Na początku chodzi o to, by własnymi siłami starać się dotrzeć jak najdalej "wstecz". Zebrać swoje wspomnienia, spytać, co pamiętają najbliżsi, a potem, już z tymi informacjami można przyjść do nas. I my ruszamy dalej. Sprawdzamy, co możemy znaleźć, gdzie możemy dotrzeć - wyjaśniała Karolina Szlęzak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości