korzenie

  korzenie

  Przed wiekami uważana za antidotum na jad żmii, obecnie wraca do łask dzięki bogactwu witamin i minerałów, które w sobie skrywa. Naszym dzisiejszym bohaterem jest skorzonera, nazywana także wężymordem czarnym. To nieco zapomniane warzywo, którego nazwa brzmi niezwykle enigmatycznie.

  Korzeń żywokostu jest źródłem wielu cennych składników, mających właściwości lecznicze. Specyfiki z korzenia żywokostu sprawdzają się m.in. w terapii chorób reumatycznych. Są niezawodne również wtedy, gdy mowa o złamaniach, stłuczeniach czy skręceniach stawów.

  Rzepa przed laty była często spotykanym na naszych stołach warzywem. Została jednak nieco wyparta przez ziemniaki. Dzisiaj powoli wraca do łask nie tylko jako potrawa, ale i środek leczniczy i kosmetyczny. Jej wszechstronne zastosowanie sprawia, że cały czas przybywa jej fanów.

  Kinga Borowiec i Karolina Szlęzak założyły firmę, która pomaga osobom poszukującym swoich korzeni na obecnych i historycznych terenach Polski. Na czym polega ich praca i jakie kwalifikacje musi posiadać "genealogiczny detektyw"? Ile kosztuje taka usługa? Jak dobrze znacie historię swojej rodziny?

  Gwyneth Paltrow zdradziła Annie Wendzikowskiej, że ma polskie korzenie. Jak nazywał się jej pradziadek i gdzie mieszkał? Ile czasu dziennie Gwyneth Paltrow poświęca na ćwiczenia? Całą rozmowę wyemitujemy w najbliższą niedzielę! Bądźcie z nami od 8:30!