Katarzyna Figura ze łzami w oczach wróciła pamięcią do trudnych chwil. "To jest strasznie mocne"

Katarzyna Figura wróciła pamięcią do trudnych doświadczeń
Katarzyna Figura
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA
Katarzyna Figura przez blisko dekadę walczyła w sądzie o uzyskanie rozwodu. Jak twierdzi, jej małżeństwo naznaczone było przemocą. Aktorka zdecydowała się poruszyć ten temat w jednym z najnowszych wywiadów. - To jest strasznie mocne - przyznała artystka ze łzami w oczach.

Katarzyna Figura o trudnej przeszłości

W życiu Katarzyny Figury nie brakowało trudnych chwil. Jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek przez lata żyła u boku - jak mówi - przemocowego mężczyzny. Jej były mąż, Kai Schoenhals, miał dopuszczać się agresywnych zachowań, o czym gwiazda poinformowała opinię publiczną w 2012 roku. Szczere oświadczenie stanowiło wstęp do niełatwej walki o uzyskanie rozwodu.

Jak reagować na przemoc?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Jak chronić nasze dzieci przed przemocą?
Jak chronić nasze dzieci przed przemocą?
Jak reagować na przemoc?
Jak reagować na przemoc?
Mówimy głośno o cichej przemocy
Mówimy głośno o cichej przemocy

- Myślę, że to dało moc i odwagę wielu kobietom - szczególnie z jakichś mniejszych miast, miasteczek, wiosek. (...). To był mój jedyny ratunek i tak to zresztą zostało później przez sąd określone, że miałam prawo do postąpienia w taki sposób, czyli do wystąpienia publicznego, dlatego że czyniłam to w obronie zdrowia i życia moich dzieci i moim własnym. I też w tym kontekście działałam w interesie społecznym - stwierdziła artystka.

Katarzyna Figura o przemocy domowej

Rozmowa na temat przeszłości okazała się źródłem wielu trudnych emocji. W trakcie wywiadu Katarzyna Figura nie kryła łez. Nie zmienia to jednak faktu, że z godną podziwu szczerością opisała swoje doświadczenia. Co więcej, dała przykład kobietom, które znalazły się w podobnej sytuacji.

- Przepraszam. To jest strasznie mocne (...). Nie można pozostawać w tej piwnicy ani w tej norze. Trzeba po prostu przetrwać i zawalczyć o życie. To jest największy dar, który mamy. Oczywiście cudownie jest, jeśli mamy wsparcie osób bliskich. Nie wiem, czy rodziny, czy przyjaciół, czy sąsiadów. I trzeba z tego korzystać. Na pewno milczenie jest przyzwoleniem na przemoc - zapewniła aktorka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: "W moim stylu"

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości