Gwiazdy

Kanye West chce zmienić swoje imię. Jak teraz będzie się nazywał?

Gwiazdy

Kanye West od pewnego czasu zmaga się z problemami psychicznymi, a dodatkowo całkiem niedawno po wielu latach małżeństwa rozstał się z Kim Kardashian. Nie powstrzymuje go to jednak przed podejmowaniem kluczowych decyzji. Raper postanowił właśnie zmienić swoje imię.

Problemy psychiczne rapera

Kanye West od wielu lat boryka się z zaburzeniem dwubiegunowym. Chorobę zdiagnozowano u niego po skończeniu 39. roku życia. Od tamtej pory ma często nawracające epizody maniakalne i depresyjne, co objawiało się m.in. we wpisach rapera na Twitterze, którymi niejednokrotnie wywoływał skandal, następnie je usuwając. Już w 2018 roku przyznał się do tego schorzenia, wydając płytę pt. "Ye". Okładka owego albumu opatrzona była napisem: "Nienawidzę być dwubiegunowy - to jest świetne", czyli hasłem, które w dużym uproszczeniu obrazuje stan psychiczny osób zmagających się z tym zaburzeniem. A dlaczego nazwał ten krążek "Ye"?

- Wydaje mi się, że "ye" to najczęściej używane słowo w Biblii. A w Biblii oznacza ono "wy". Więc... ja jestem wami. Jestem nami. To jesteśmy my... Kanye oznaczało tylko jedną osobę, Ye jest odbiciem tego, co w nas dobre, złe, zagubione... Jest odbiciem wszystkiego - mówił Kanye West w jednym z wywiadów.

Kanye West zmienia swoje imię

Wydaje się, że to przekonanie nadal tkwi w głowie popularnego rapera. Kanye West złożył bowiem w urzędzie w Los Angeles dokumenty, które mają mu umożliwić zmianę swojego imienia na Ye. Muzyk jako argumentację wpisał "przyczyny osobiste".

West jest obecnie w trakcie rozwodu z Kim Kardashian West, która we wniosku rozwodowym nie zadeklarowała chęci pozbycia się nazwiska męża. Para ma czwórkę dzieci, które również noszą nazwisko West. Równolegle raper pracuje teraz nad swoją 10. płytą pt. "Donda", która ma ukazać się pod koniec sierpnia. Krążek nazwał na cześć zmarłej matki.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości