Gwiazdy

Jan Młynarski wraca do warszawskiej muzyki podwórkowej. "Mam to szczęście grać na bandżoli Stanisława Grzesiuka"

Gwiazdy

Jan Młynarski połączył siły ze Zdzisławem Kwapińskim. Niedawno ukazała się płyta "Skarałeś mnie Boże" w wykaniu Warszawskiego Combo Tanecznego i Kapeli Zdzisława Kwapińskiego. Nasz reporter Piotr Wojtasik nie tylko porozmawiał z twórcami, ale także zabrał naszych widzów na mini koncert.

Hołd dla Stanisława Grzesiuka

Jan Młynarski zdradził nam, że podczas występu z Warszawskim Combo Tanecznym, grał na oryginalnej bandżoli Stanisława Grzesiuka. Muzyk nazywany był bardem Czerniakowa. Śpiewał stare uliczne piosenki, mówił warszawską gwarą i po II wojnie światowej popularyzował miejski folklor.

- Mam to szczęście grać na bandżoli Stanisława Grzesiuka. Pozdrawiam Izę, wnuczkę Grzesiuka, która dała mi tę możliwość - mówił Jan Młynarski.

- Jesteśmy dzisiaj z Warszawskim Combo Tanecznym. Łatwo nas poznać po bąbelkach na czapkach. Jesteśmy tu także z kapelą Zdzisława Kwapińskiego, którą zaprosiliśmy do nagrania tej płyty. Płyta została nagrana w zeszłym roku. Przeczekała pandemię. Ta płyta to powrót do korzeni muzyki podwórkowej w Warszawie - podsumował.

Jan Młynarski - kim jest?

Jan Młynarski jest najmłodszym z trojga dzieci Wojciecha Młynarskiego. Jedyny syn zmarłego artysty unika raczej publikacji medialnych na swój temat. J

Muzyk jest utalentowanym perkusistą. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, potem wyjechał na studia do Drummers Collective w Nowym Jorku. Jest także twórcą Warszawskiego Combo Tanecznego. Kilka lat temu nagrał również płytę z utworami ojca, Wojciecha Młynarskiego. W 2015 r. zdobył tytuł "Człowieka Roku" w konkursie kulturalnym "Wdechy".

Jan Młynarski - życie prywatne

Muzyk jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. To właśnie Jan był przy ojcu w chwili jego śmierci, co zresztą opisał we wzruszającym wpisie na Facebooku.

Zobacz wideo: Warszawskie combo taneczne i Kapela Zdzisława Kwapińskiego

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Piotr Wojtasik

Pozostałe wiadomości