Gwiazdy

Jakub Tolak i Zofia Samsel od prawie dwóch lat mieszkają w kamperze. "Czasami brakuje komfortu"

Gwiazdy

Jakub Tolak i Zofia Samsel od 23 miesięcy żyją w kamperze. Do tej pory pokonali nim 49 tys. kilometrów, zwiedzając m.in. Hiszpanię i Bałkany. Obecnie znajdują się w Norwegii. Połączyliśmy się z nimi, aby zapytać, co im się podoba w Skandynawii i jakie mają plany.

Jakub Tolak i Zofia Samsel i ich podróż w kamperze

Jakub Tolak i Zofia Samsel kupili samochód i w kilka miesięcy przerobili go na kampera. Zrobili to po to, by w październiku 2019 r. wyruszyć nim w podróż po Europie. W Macedonii chcieli wziąć ślub, mieli nawet już świadków, których poznali po drodze. Niestety pandemia i problem w wysyłką dokumentów sprawiły, że byli zmuszeni zweryfikować swoje plany. - Uroczystość odbyła się w Polsce - wspominał aktor. Po krótkim pobycie w kraju para wsiadła do kampera, by kontynuować swoją podróż po Starym Kontynencie.

Jakub Tolak i Zofia Samsel w Skandynawii

Obecnie małżeństwo jest w Skandynawii. Najpierw zwiedzili Szwecję i Finlandię.

- Teraz jesteśmy na południu Norwegii w poszukiwaniu słońca, bo na północy było go mało, aczkolwiek dojechaliśmy na sam koniec, czyli do Nordkapp i doświadczyliśmy dni polarnych - powiedziała Zofia Samsel.

- To naprawdę fajne przeżycie, kiedy słońce w ogóle nie zachodzi. (...) Zupełnie inaczej się funkcjonuje. Polecamy - dodał Jakub Tolak.

Para będzie w Norwegii do połowy września tego roku, ale potem nie zamierzają wracać do Polski.

- Mieszkanie stacjonarne jest wynajęte, więc najemcy sobie z niego korzystają. Nie mamy do czego wracać. Mamy ciągle dom ze sobą i mamy nadzieję, że będziemy dalej w nim mieszkać i jeździć - stwierdziła Zosia.

Choć oboje uwielbiają życie w kamperze, to jednak brakuje im kontaktu z najbliższymi. - Brakuje też pasji, których w drodze nie możemy realizować, np. ja mam zespół i nie gram prób w ogóle - wyjawił Kuba.

- Czasami też brakuje komfortu. Jak (...) na początku nie mieliśmy ciepłej wody i ogrzewania postojowego, no to się czasami tęskniło za tym, by nie odliczać kropel z kranu - przyznała Zofia.

Zobacz także:

Małgorzata Rozenek-Majdan z mężem zdradzają kulisy podróży kamperem. "To przeżycie mocno scalające rodzinę"

Życie w domu na kółkach. Od 7 miesięcy przemierzają Sardynię z małymi dziećmi

Sprzedali dom, by podróżować po świecie. "Teraz staramy się żyć bez planu"

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości