Gwiazdy

Grażyna Torbicka o problemach ze zdrowiem psychicznym. "Kiedy byłam nastolatką, w ogóle się o tym nie mówiło"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Grażyna Torbicka wyjątkowo jest przejęta sytuacją zdrowia psychicznego najmłodszych. Gwiazda zaangażowała się w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał dziennikarkę o skalę problemu.

Grażyna Torbicka o zdrowiu psychicznym

Grażyna Torbicka nie ma wątpliwości, że jednym z najpilniejszych problemów w Polsce jest kwestia zdrowia psychicznego najmłodszych. Gwiazda zaangażowała się w akcję TVN z poczucia misji. - Wiemy doskonale, jak wiele problemów mają dzieci i młodzież z pokonaniem psychicznych problemów. Nie ma kompletnie edukacji w tym kierunku. Szkoła ma tutaj dużo do zrobienia, rodzice mają sporo do zrobienia. To duży problem współczesności. To walka z ogólnie panującym systemem. Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest zostawiane na drugim planie, ale jest dużo nieszczęść i tragedii związanych z faktem, że dziecko nie jest w stanie poradzić sobie z tym, jak wygląda otaczający go świat - powiedziała Torbicka.

- Kiedy byłam nastolatką, w ogóle się o tym nie mówiło. Ale ja jako dziecko nie miałam tylu bodźców, ile ma dzisiaj młody człowiek - dodała.

Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Budowa Centrum Psychiatrii już ruszyła, a plany zakładają, że potrwa 2 lata. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów (tyle będzie łóżek na oddziale). Ponadto w placówce powstanie poradnia psychiatryczna. Cały budynek będzie miał 6 000 m2. Oprócz Centrum Psychiatrii zostanie tu przeniesiona i powiększona Klinika Onkologii. Fundacja TVN odpowiedzialna jest finansowo za segment psychiatrii. To milowy krok, ponieważ lekarze od lat alarmują o fatalnej sytuacji dziecięcej psychiatrii. Pod tymi słowami podpisał się dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży - jak wesprzeć?

Każdy może pomóc w budowie Centrum. Wystarczy wysłać SMS o treści POMAGAM na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online/.

Zobacz też:

Reporter: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości