Gwiazdy

Pocałunek Krzysztofa Zalewskiego i Ralpha Kaminskiego skradł show na gali rozdania Fryderyków

Gwiazdy

Aktualizacja:
Krzysztof Zalewski, Ralph Kaminski

Krzysztof Zalewski to niewątpliwy triumfator gali Fryderyków 2021. Oprócz zgarnięcia czterech statuetek, w historii rozdania najważniejszych nagród muzycznych w Polsce zapisał się także swoim zaskakującym zachowaniem. Wychodząc na scenę pocałował Ralpha Kaminskiego.

Fryderyki 2021. Krzysztof Zalewski pocałował Ralpha Kaminskiego

To była wyjątkowa gala. Nie brakowało na niej muzycznych uniesień, silnych emocji, wzruszeń i zaskoczeń. Triumfatorem gali okazał się Krzysztof Zalewski, który wygrał w czterech kategoriach: Producent Roku (razem z Andrzejem Markowskim), Teledysk Roku, Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku.

Nagrodę w tej ostatniej kategorii wręczał Ralph Kaminski. Po otwarciu koperty z nazwiskiem zwycięzcy powiedział: "No proszę państwa, myślałem, że się zszokuję i się zszokowałem. Ponieważ nagrodę otrzymuje - uwielbiam go - Krzysztof Zalewski".

Zwycięzca, wychodząc tanecznym krokiem na scenę, wziął twarz kolegi po fachu w dłonie i niespodziewanie pocałował go w usta . Swojego zaskoczenia nie krył sam Ralph. - Takie rzeczy tylko w Szczecinie - skomentował prowadzący, Marcin Prokop.

Fryderyki 2021. Przemowa Krzysztofa Zalewskiego

Mocnym punktem w tej części gali było też przemówienie laureata. Odbierając statuetkę w kategorii Autor Roku, Krzysztof Zalewski powiedział:

Strasznie się cieszę, jest to dla mnie niezwykle ważna nagroda, pamiętam, jak byłem nieco młodszy i Kasia Nosowska, moja absolutna idolka, otrzymywała tego Fryderyka, więc cieszę się niezmiernie. Dziękuję Kayaxowi, całej ekipie, Kasi Nosowskiej, Oldze Tokarczuk i Grzegorzowi Ciechowskiemu, którym się inspirowałem, pisząc utwory na płytę "Zabawa". I wypadałoby, żebym jako "Autor Roku" coś autorskiego powiedział. To może powiem tak: ci, co tak mówią, chyba mają rację. Pięć gwiazdek, trzy gwiazdki i Konfederacja. Trzymajcie się

Gala rozdania Fryderyków odbyła się w czwartek, 5 sierpnia 2021 roku w Szczecinie. Fryderyki to najważniejsze nagrody polskiego przemysłu muzycznego - przyznawane są od 1994 roku. Zobacz pełną listę zwycięzców Fryderyków 2021.

Zobacz wideo: Krzysztof Zalewski z ekologicznym przesłaniem. "Zastanawiam się w jakim świecie przyjdzie żyć mojemu synowi"

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości