Gwiazdy

Karol Friz Wiśniewski do Kuby Wojewódzkiego: "Mógłbyś być moim tatą"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Karol Friz Wiśniewski i Kuba Wojewódzki
Karol Friz Wiśniewski i Kuba Wojewódzki

Karol Friz Wiśniewski gościem programu „Kuba Wojewódzki”. 24-letni youtuber opowiedział jak prowadzi swoje biznesy, które już uczyniły go milionerem. Friz zdradził w programie swoje plany pomnażania majątku i wejścia na giełdę, o których jak sam przyznał – dotychczas nie mówił. „To będzie coś innowacyjnego” – powiedział.

Karol Friz Wiśniewski na kanapie w programie u Kuby Wojewódzkiego. I chociaż starsze pokolenie nie potrafi poprawnie wypowiedzieć jego ksywki, dla młodych jest niekwestionowanym królem Internetu tak jak Kuba Wojewódzki jest królem TVN-u.

Karol Friz Wiśniewski u Kuby Wojewódzkiego

Friz jest jednym z najbardziej wpływowych infuencerów w Polsce. Według rankingu magazynu "Forbes" z sierpnia 2020 roku, Karol Wiśniewski zajął w wysoką drugą pozycję. Uplasował się tuż za Robertem Lewandowskim.

- To jest sukces – powiedział już na początku programu Kuba Wojewódzki.

- Tak, to jest sukces, ale to nie jest tak, że ja do tego doszedłem sam – powiedział Karol Friz Wiśniewski i dodał: Gdyby nie zespół, cała moja ekipa, to nie byłoby mnie tutaj. To jest mega ważne, aby osoby, którym ufasz, trzymać bardzo blisko siebie. Rodzina, bliscy i przyjaciele, to najważniejsze co można mieć w życiu.

Karol Friz Wiśniewski pierwszy raz w telewizji

Kuba Wojewódzki bardzo ciepło przywitał swojego gościa. Nie szczędził pochwał, czym zestresował Friza.

W telewizji to mój pierwszy raz

– wyjaśnił Karol przyznając, że tylko przez krótką chwilę zastanawiał się, czy przyjąć zaproszenie do programu Wojewódzkiego.

- Jestem ciekaw twojego świata. Jestem dwa i pół raza starszy, więc chcę żebyś mi swój świat opowiedział – wyjaśnił Kuba Wojewódzki.

Kim jest Friz?

To pytanie zadał samemu Frizowi również Kuba Wojewódzki. Karol Wiśniewski ma 24 lata i pochodzi z Krakowa. Pierwszy kanał na You Tube założył, gdy miał 14 lat.

- Ale miałem 13 lat, jak wrzuciłem do sieci swój pierwszy film – przypomniał.

Dziś Karol Wiśniewski ma ponad 4 miliony subskrypcji na swoim koncie na YouTubie i ponad 2,5 miliona obserwujących na profilu na Instagramie. Skąd ta popularność?

- Ja w tym świecie siedzę odkąd pamiętam – powiedział Friz.

To rozbawiło Kubę, który śmiał się, że 24-latek w rozmowie parokrotnie użył słów: "jak byłem młody".

- Jak ty się rodziłeś, to ja już byłem k…a stary – stwierdził Kuba Wojewódzki.

Mógłbyś być spokojnie moim tatą

– zripostował Karol Friz Wiśniewski.

- Jak mi powiesz, ile płacisz podatku dochodowego miesięcznie, to się zastanowię – nie dał za wygraną prowadzący show.

Ile zarabia Karol Friz Wiśniewski?

Karol jest milionerem i to nie tylko z powodu liczby obserwujących i subskrybentów. Jest współtwórcą jednego z najpopularniejszych sklepów odzieżowych, stworzonych przez influencerów w Polsce. I co tu mówić, zarabia sporo! Tylko w zeszłym roku na konto Friza wpłynęło ponad 10 milionów złotych!

- Nie wiedziałem, że kiedyś będę takimi kwotami operował. Jako cały zespół staramy się tak gospodarować tymi pieniędzmi, żeby nie przepadały: lokować je w odpowiednich miejscach, w odpowiednim czasie, mnożyć ten sukces i się nim dzielić – wyjaśnił Friz Wojewódzkiemu.

Kuba Wojewódzki był ciekawy, gdzie youtuber uczył się przedsiębiorczości i zarządzania pieniędzmi.

- Pochodzę z osiedla, bardzo fajnej rodziny, ale ja tego nie umiałem. To jest właśnie fajne w tym, co robię, że musiałem przejść każdy etap sam i nauczyć się tego. Musiałem poświęcić dużo pracy, by się tej przedsiębiorczości nauczyć – powiedział.

Sukces jest tym bardziej imponujący, ponieważ Karol zakończył swoją edukację na technikum.

- Szkoła w dzisiejszych czasach nie jest aż tak ważna. Są branże, w których po prostu liczy się doświadczenie – powiedział.

Tak jest również w przypadku tworzonych przez Friza filmów.

Gdy pojawił się zalążek sukcesu, wykorzystałem to

Projekt "Epika" jak Big Brother

Jak mówi Friz – z kamerą nie rozstaje nigdy. Podobnie ze swoimi przyjaciółmi, z którymi stworzył Projekt Ekipa.

- Projekt "Ekipa" to jest grupa znajomych, która wspólnie zamknęła się w jednym domu i dalej jest w nim zamknięta. Mieszka razem, nagrywa wspólnie filmy i żyje – wyjaśnił Karol Wiśniewski.

Filmy trafiły na kanał na You Tube, gdzie wszyscy mogli je obejrzeć.

- Trochę Big Brother tylko dużo młodszego pokolenia – stwierdził Wojewódzki.

Wszyscy, którzy współtworzą projekt znali się wcześniej.

- Przyjaźń była motywem przewodnim – dodał Friz.

Projekt doczekał się swojej amerykańskiej odsłony, która powstała w trakcie wiosennego lockdownu i kosztowała milion złotych!

- Finansowałeś się sam? – zapytał Wojewódzki.

- Tak – odpowiedział Friz.

- Nienawidzę cię - zażartował prowadzący show.

Jak Friz zarabia na You Tube?

Jak to możliwe, że tak młody człowiek odniósł tak szybko finansowy sukces? Jak zarabia na publikacjach wideo w serwisie You Tube?

- Wydaje mi się, że jako jeden z pierwszych twórców na You Tube odkryłem, jak monetyzować to bardzo dobrze. Okryłem jak działa algorytm. Są tam schematy, które powoduję, że część filmów jest bardziej promowana, które powodują, że niektóre filmy zarabiają więcej. Na podstawie swoich doświadczeń i eksperymentów wyznaczyłem drogę, która zmaksymalizowała te zarobki – wyjaśnił.

Ceną jest jednak prywatność, której Karol prawie nie ma. Bo wspólnie z "Ekipą" przyjaciół nagrywa prawie wszystko, co dzieje się w ich życiu. Jak sam przyznaje tajemnicą popularności jego filmów i contentu dostępnego w sieci są: autentyczność, możliwość wyboru i brak "boomerstwa".

- Że jesteśmy staropierdzielscy? – dopytywał Kuba Wojewódzki.

- To jest nazwa na inną generacją – śmiał się Friz.

"Ekipa" wchodzi na giełdę

Friz i jego przyjaciele nie osiadają na laurach. Są głodni kolejnych sukcesów i nie boją się po nie sięgać.

- Chcemy próbować nowych rzeczy. Staram się doświadczać życia – powiedział Friz.

Teraz Karol chce wejść ze swoją spółką na giełdę.

- Tworzymy spółkę akcyjną. W korporacjach i firmach pracuję tacy sami ludzie jak my. Tworzyli je tacy ludzie jak my. Czemu my nie możemy spróbować? – pytał.

W programie Kuby Wojewódzkiego zdradził również zupełnie nowe informacje.

- Będziemy wchodzić na giełdę przez przejęcie innej spółki. Ta nasza firma nie będzie zajmowała się rzeczami, które robimy teraz. Chcemy postawić kolejną nogę, żeby stać bardziej stabilnie. Będziemy robić rzeczy w innowacyjnych branżach, gamingu – powiedział.

Skromny milioner i dobroczyńca

Chociaż ma sławę i pieniądze, woda sodowa nie uderzyła młodemu milionerowi do głowy.

- To zdarza się w momencie, kiedy jakaś osoba dostaje wszystko w bardzo krótkim momencie. Ja naprawdę zapracowałem sobie na to miejsce, w którym jestem z całym moim składem. Wydaje mi się, że były osoby, które mnie stopowały w momencie, w którym było to potrzebne – powiedział Friz.

Swoim majątkiem chętnie się dzieli. W grudniu 2018 Friz wspólnie z Mini Majkiem, Trombą i Wujkiem Łukim przeprowadzili akcję charytatywną zbierając pieniądze na rzecz Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz dla jednego z krakowskich domów dziecka. 4 kwietnia 2020 roku założył zbiórkę na pomoc polskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem, wpłacając wraz z "Ekipą" 100 tys. zł.

Ostatnio zrobiliśmy wyliczenie, że przez ostatnie półtora roku rozdałem ludziom 300 tys. zł.

– powiedział i dodał:

- Ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że skoro jestem już na tej pozycji, to mam możliwość dawania szansy innym. Szansy, którą ja zawsze chciałem mieć.

Friz powiedział, że w tym momencie ma kilka projektów, związanych You Tube, gdzie pomaga innym twórcom.

- Widzę w nich potencjał i chcę, by w przyszłości mogli robić jak największe rzeczy – wyjaśnił Karol.

Program Kuba Wojewódzki można oglądać o 22:30 w każdy wtorek w TVN i serwisie Player.pl, gdzie znajdziecie również nieemitowane na antenie fragment rozmów.

Igor Walaszek i Karol Friz Wiśniewski w Kuba Wojewódzki Ekstra:

Zobacz także:

Vanessa Aleksander i Błażej KRÓL u Kuby Wojewódzkiego: "Niech się dzieje wola nieba"

Mateusz Gessler i Bartosz Zmarzlik gośćmi programu Kuby Wojewódzkiego

Autor: Aleksandra Pietrzak

Pozostałe wiadomości