Ewa Szabatin o zdrowiu psychicznym: "Wyjazd na wakacje może uratować życie"

Ewa Szabatin
Dzień Dobry TVN
Wiele osób tęskni za możliwością swobodnego podróżowania, którą zabrała nam trwająca pandemia. Choć grono gwiazd decydujących się na zagraniczne wakacje stale się powiększa, to niektóre chętniej wybierają się w podróż w czasie, wspominając wyjazdy z przeszłości. Do tej grupy zalicza się Ewa Szabatin, która zwróciła uwagę na ważny problem.

Ewa Szabatin zmagała się z nerwicą

Ewa Szabatin jest szczęśliwą żoną pochodzącego z Portugalii Rubena. Choć znalazła w swoim życiu szczęście i równowagę, to nie zawsze jej ścieżka wiodła poprzez gładkie szlaki. Swoją przygodę z tańcem zaczynała w wieku 10 lat i szturmem zdobyła parkiety w Polsce i za granicą. Wielokrotna mistrzyni Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich dwukrotnie wytańczyła udział w finale tanecznych Mistrzostw Świata.

Telewizyjnej publiczności dała się poznać w 2006 roku, kiedy pojawiła się w roli trenerki w programie "Taniec z Gwiazdami", gdzie partnerowała Przemysławowi Sadowskiemu, Rafałowi Olbrychskiemu i Mateuszowi Damięckiemu.

Wrażliwość na piękno, którą wykształcił u niej taniec towarzyski, wykorzystywała eksperymentując z modą i aktorstwem. Jak sama przyznała, w pewnym momencie wpadła w wir życia towarzyskiego, co znacznie odbiło się na jej zdrowiu. U tancerki zdiagnozowano nerwicę, a ona sama zdecydowała się radykalnie zmienić swój styl życia.

Kiedy udało jej się odzyskać równowagę, nadeszła pandemia i Ewa Szabatin kolejny raz była zmuszona stawić czoła swoim problemom. Z powracającymi objawami nerwicy poradziła sobie dzięki technikom relaksacyjnym i oddechowym.

Wakacje Ewy Szabatin

Tancerka wielokrotnie wspominała, jak ważną rolę w jej życiu odgrywa wolność. Dlatego też łatwo sobie wyobrazić, jak uciążliwym faktem - podobnie jak dla tysięcy ludzi - stał się obowiązek pozostawania w domu.

Na swoim Instagramie gwiazda postanowiła powrócić wspomnieniami do wakacji spędzonych w słynnym włoskim kurorcie Portofino. Przy okazji poruszyła niezwykle ważny problem.

Dzięki tej podróży odżyłam, przestałam mieć nawroty nerwicy, które wróciły po latach podczas pierwszego lock down i odzyskałam spokój. Dlatego wiem, jak bardzo ważna jest równowaga i zdrowie psychiczne. Kochani, czasem wyjazd na wakacje może dosłownie uratować nam życie

- napisała.

Ewa Szabatin zdradziła również, gdzie planuje spędzić tegoroczne wakacje. - W tym roku prawdopodobnie znowu ruszymy w podróż samochodem i przeniesiemy się na kilka miesięcy do Portugalii. Trzymajcie kciuki! Bo w tych szalonych czasach nic nie wiadomo - zwierzyła się swoim fanom.

Swój wpis opatrzyła pięknym zdjęciem, na którym ubrana w biały, haftowany komplet, przytrzymuje letni kapelusz. W takiej stylizacji na tle włoskiego miasteczka tancerka wyglądała niczym gwiazda najlepszych włoskich filmów sprzed lat.

Zobacz więcej:

Olivier Janiak wspomina studenckie czasy. "Już wtedy marzyłem o pracy w TV"

Tomasz Kot w kolejnej międzynarodowej produkcji. Zagrał z hollywoodzkimi aktorami

Martyna Gliwińska o macierzyństwie: "Czuje się niezastąpiona i dzięki temu spełniona"

Zobacz wideo: Ewa Szabatin o walce z nerwica i wielkiej metamorfozie

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości