Gwiazdy

Transpłciowy Elliot Page na pierwszym zdjęciu bez koszulki. "Emanujesz radością"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Elliot Page opublikował zdjęcie, które z miejsca obiegło światowe media. Aktor zapozował do fotografii bez koszulki i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jeszcze w ubiegłym roku miał ciało kobiety.

Elliot Page dał się poznać jako Ellen Page. Droga gwiazdora do zrozumienia własnej tożsamości i opowiedzenia o niej publicznie nie była łatwa. W lutym 2014 r. Page, wtedy jeszcze w ciele kobiety, wyznał podczas przemowy w ramach Kampanii Praw Człowieka, że jest lesbijką. W grudniu ubiegłego roku aktor zaskoczył opinię publiczną, określając się jako transpłciowy mężczyzna.

Na operację zdecydował się w wieku 33 lat. Elliot jest pierwszym reprezentantem młodego pokolenia, który mówi głośno o transpłciowości. Podkreśla też, jak ważne jest wsparcie rodziny.

Elliot Page bez koszulki

Od momentu coming outu Elliot Page relacjonuje najważniejsze momenty swojego życia na Instagramie. To tam pojawiło się jego pierwsze selfie po wielkim ogłoszeniu czy okładka magazynu "Time" z wizerunkiem aktora. Tym razem Page pokazał zdjęcie bez koszulki, na którym pręży wyrzeźbiony tors.

- Pierwsze kąpielówki - czytamy obok zdjęcia znad basenu.

W komentarzach od razu zaczęły pojawiać się komentarze fanów aktora.

Ten uśmiech

Jestem z Ciebie dumny

Emanujesz radością

- piszą.

Od momentu coming outu Elliot Page może liczyć na wsparcie najbliższych i swoich sympatyków. Jego wywiad u Oprah Winfrey również spotkał się z dużym zrozumieniem. Osoby transpłciowe nawet za oceanem nadal wzbudzają wiele kontrowersji w przestrzeni publicznej.

Elliot Page - kariera

Elliot Page zdobył międzynarodową sławę w 2007 r., po zgraniu głównej roli w filmie "Juno" o ciężarnej nastolatce. Pozycję aktora w Hollywood ugruntował angaż do produkcji o x-menach oraz występ w "Incepcji" u boku m.in. Leonardo DiCaprio. Ostatnio aktor realizuje się dodatkowo jako reżyser filmów dokumentalnych, aktor dubbingowy i aktywista.

Zobacz też:

Anna Powierza we wzruszających słowach wspomina zmarłą mamę. "Była moją przyjaciółką, kumpelą, powiernicą"

Ewa Farna w pierwszym singlu po długiej przerwie. Artystka pokazała ciało po ciąży. "Blizny jak stary film"

Małgorzata Rozenek-Majdan zagrała w filmie "Druga połowa", teraz ma już nowe aktorskie marzenie. Jakie?

Zobacz wideo: Elliot Page w szczerej rozmowie z Oprah Winfrey

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości