Gwiazdy

Dwayne Johnson najlepiej opłacanym aktorem wg "Forbesa". Ile "The Rock" zarobił przez rok?

Gwiazdy


Drugi rok z rzędu Dwaynde Johnson znalazł się na samym szczycie listy "Forbesa". Minione miesiące, pomimo pandemii, były dla aktora szczególnie udane. Co słychać w jego wielkim świecie?

Dwayne Johnson najlepiej opłacanym aktorem

Jak co roku, magazyn "Forbes" przyjrzał się zarobkom aktorów. Jak podają, najlepiej opłacalny jest Dwayne Johnson, którego możecie kojarzyć między innymi z filmów: "Szybcy i wściekli", "Jumanji", czy "San Andreas". Zaszczytny tytuł przypadł mu drugi rok z rzędu. Gwiazdor znalazł się na liście "Forbesa" z kwotą aż 87,5 miliona dolarów, którą zarobił w okresie od czerwca 2019 do czerwca 2020 roku. Co przyniosło mu taki zysk? Udział w thrillerze komediowym dla jednej z platform streamingowych, a także jego kolekcja ubrań dla sportowej marki Under Armour.

Tegoroczne zarobki przekroczyły te z poprzednich lat. Kiedy w 2019 roku, Dwayne Johnson także został uznany za najlepiej opłacalnego aktora, jego wynagrodzenie wynosiło 89,4 miliona dolarów.

Na drugim miejscu w tym toku znalazł się Ryan Reynolds. Za nim kolejno także: Mark Wahlberg, Ben Affleck i Vin Diesel.

Dwayne Johnos – kariera

Wrestler, aktor i futbolista. Dwayne Douglas Johnson, znany także pod pseudonimem ringowym "The Rock", karierę zaczynał właśnie jako sportowiec. W 1995 ukończył studia z kryminologii i fizjologii. Sześć lat później miał miejsce jego aktorski debiut – zagrał rolę głównego czarnego charakteru w filmie "Mumia powraca". W postać Króla Skorpiona wcielił się także w filmie Król Skorpion z 2002.

Prywatnie jest ojcem trzech córek. Simone Alexandra Johnson ma 19 lat i jest owocem pierwszego małżeństwa aktora, z Dany Garcią. Z drugą żoną, Lauren Hashian, ma dwie córki: prawie 5-letnią Jasmine Johnson i 3-letnią Tianę Gia Johnson.

Zobacz też:

Will Smith stracił zęby? Spotkanie z Jasonem Derulo nie poszło zgodnie z planem

Halle Berry zachwyca w bikini. Od czasów Bonda nic się nie zmieniła

Dorota Wellman i Bartek Jędrzejak na wspólnych, greckich wakacjach. "Gdzie trzeci muszkieter Marcin Prokop?"

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości