Dorota Wellman: "Żaden prawdziwy rodzic nie odrzuca dziecka z powodu orientacji seksualnej"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
replika-online.pl/dziennik.pl
Dorota Wellman

Dorota Wellman w najnowszym wywiadzie opowiedziała m.in. o różnorodności w TVN-ie, akceptacji oraz o tym, dlaczego odrzucenie dziecka z powodu orientacji seksualnej nigdy nie powinno mieć miejsca. - Nie wyobrażam sobie, że ktoś podejmuje decyzję, by 16-latkę wyrzucić z domu na ulicę - podkreśliła dziennikarka.

Dorota Wellman zwróciła się do rodziców dzieci dokonujących coming outu

Dorota Wellman jest jedną z najbardziej lubianych dziennikarek, która nie boi się poruszać ważnych tematów. Nie raz stawała w obronie praw człowieka i społeczności LGBT+, a w wywiadzie dla dwumiesięcznika "Replika" odniosła się do rodziców dzieci dokonujących coming outu.

- Żaden prawdziwy rodzic, kochający swoje dziecko, nie odrzuca go z powodu orientacji seksualnej. Nie potrafię tego zrozumieć. W pracy spotykam się z historiami, które uświadomiły mi, jak niektórzy rodzice traktują swoje dzieci LGBT+: wyrzucają je z domu, biją, upokarzają, pozbawiają ludzkiej godności. Własne dziecko! Nie wyobrażam sobie, że ktoś podejmuje decyzję, by szesnastolatkę czy siedemnastolatka wyrzucić z domu na ulicę - przyznała prowadząca Dzień Dobry TVN w rozmowie z Tomaszem Piotrowskim.

Jak dodała, dobry rodzic stara się w swoim życiu zrobić wszystko, by jego dziecko było szczęśliwe. - Jeśli jest szczęśliwe w związku, także tym jednopłciowym, to powinien być szczęśliwy razem ze swoim dzieckiem - podkreśliła.

Prowadzący Dzień Dobry TVN

Agnieszka Woźniak-Starak wymienia cechy pracy w telewizji na żywo
Agnieszka Woźniak-Starak wymienia cechy pracy w telewizji na żywo
wideo 2/3

Dziennikarka przytoczyła także sytuację ze swojego życia. - Byłam przy mojej bliskiej przyjaciółce, gdy jej córka zrobiła przed nią coming out. Przeszła wszystkie etapy: było zaskoczenie, chociaż nie wierzę do końca, że pełne, bo rodzice podejrzewają, ale odsuwają tę myśl od siebie. Potem było też przerażenie: "Boże, moje dziecko będzie w niebezpieczeństwie", ale i "O Boże, nie będę miała wnuków!". I był też etap żałoby po naszych rodzicielskich marzeniach. Kiedy to wszystko przeszła i stanęła wobec prawdy, że taka jest jej córka, powiedziała: "To jest moje dziecko, nigdy w życiu go nie opuszczę". Myślę, że tak powinien zachować się każdy rodzic - przekonywała Dorota Wellman.

Dorota Wellman o różnorodności w TVN-ie

Gospodyni Dzień Dobry TVN przybliżyła również czytelniczkom i czytelnikom "Repliki" swoje miejsce pracy.

- Po wywiadach z osobami LGBT+ wiele osób z pracy osobiście mi za to podziękowało, ujawniając, że też należą do społeczności. W TVN-ie mamy ogromną różnorodność. Mamy kobiety i mężczyzn w różnym wieku, różnych wyznań, różnych poglądów politycznych, różnych orientacji seksualnych, osoby z niepełnosprawnościami, ludzi z różnych krajów - wyjaśniła dziennikarka.

Jej zdaniem różnorodność jest podstawą każdej nowoczesnej firmy i stanowi ogromną wartość. - Ludzie o tym zapominają, ciągle chcą, żebyśmy wszyscy byli tacy sami. Jak myślę "tacy sami", to mnie szlag jasny trafia. Nigdy nie będziemy tacy sami i chwała Najwyższemu, że nas zrobił różnymi - podsumowała.

Portret Doroty Wellman, który zdobi nowy numer "Repliki", wykonał jej mąż, fotograf Krzysztof Wellman.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: replika-online.pl/dziennik.pl

Źródło zdjęcia głównego:  Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości