Biografia księcia Harry'ego. Kto jest czarnym charakterem, a kogo ukazano w pozytywnym świetle?

Autor:
kgo//az/Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN24
Książę Harry i Meghan

10 stycznia do księgarń trafiła biografia księcia Harry'ego. Brytyjscy dziennikarze dokładnie przeanalizowali treść książki i wskazali, których członków rodziny królewskiej młodszy syn króla Karola pokazał w dobrym świetle, a z kogo uczynił czarny charakter. Kto spotkał się z przychylnością księcia, a kto został pokazany w złym świetle?

Książę Harry o ojcu

"Spare", czyli biografia księcia Harry'ego trafiła do księgarń 10 stycznia. Jeszcze na długo przed publikacją pozycja budziła ogromne emocje i kontrowersje. Kiedy książka w końcu się ukazała, dziennikarze BBC postanowili sprawdzić, jak książę Harry opisał poszczególnych członków królewskiej rodziny. Z ich analizy wynika, że najlepiej wypadł król Karol III.

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Dziennikarze są zdania, że zawarty w biografii opis monarchy jest "w dużej mierze sympatycznym portretem". Co ciekawe, w książce nie pojawiają wątki, o których czytelnicy już by nie wiedzieli. Harry "wzmacnia jego wizerunek" i przedstawia Karola jako mężczyznę "wrażliwego", który po śmierci księżnej Diany walczył o utrzymanie emocjonalnej więzi z synem.

Mimo to w książce są fragmenty, które mogą się nie spodobać królowi. Harry mocno uderza w Kamilę, małżonkę króla. Syn Karola III oskarża ją kontakty z brukowcami w celu poprawienia przypisywanego jej od początku wizerunku "czarnego charakteru". Zdaniem księcia taka strategia jest bardzo niebezpieczna. Co ciekawe, książę dostrzega w Kamili również coś dobrego. Ceni ją za spokój i szczęście, jakie dała jego ojcu po śmierci księżnej Diany. Pozytywnie odnosi się również do jej działalności na rzecz ofiar przemocy domowej.

Co książę napisał o Williamie i Kate?

W najgorszym świetle przedstawiony został jednak książę William. To, że bracia nie mają ze sobą najlepszych relacji nie jest żadną tajemnicą, a przytoczone w książce historie z pewnością podsycą ten konflikt. Harry opisuje w książce m.in. sytuację, w której brat miał go zaatakować i powalić na podłogę. - William jest tu prezentowany jako zły, sfrustrowany, zestresowany, mający wiele psychicznych blokad starszy brat. To nie pasuje do jego publicznego wizerunku uprzejmego, przystojnego, empatycznego członka rodziny królewskiej - podsumowuje BBC.

Książę Harry ma nie najlepsze zdanie również o księżnej Kate. Mimo że Harry sam wielokrotnie powtarzał, że nie podoba mu się przedstawianie relacji Kate i Meghan jako rywalizacji, to w "Spare" właśnie tak ją przedstawia. Książę zdradził m.in. że Kate nie przepada za przytulaniem i nie dzieli się błyszczykiem do ust.

Książę Harry o żonie

Książka poświęcona jest wydarzeniom sprzed poznania Meghan, dlatego napisano o niej stosunkowo niewiele. Jeśli już jej wątek się pojawia, to Amerykanka przedstawiana jest w bardzo pozytywnym świetle Książę nie ukrywa, że "Meg" - jak sam ją nazywa - odmieniła jego życie. Pisze, że bez niej stworzenie "Spare" byłoby "logistycznie, fizycznie, emocjonalnie i duchowo" niemożliwe.

Warto dodać, że w biografii książę Harry opowiada nie tylko o rodzinie królewskiej, a także o własnych problemach, z którymi przyszło mu się zmierzyć. Napisał o alkoholu, imprezach i narkotykach. Opisał również moment, w którym stracił dziewictwo i przybliża szczegóły dotyczące afery, jaką wywołał, gdy pojawił się na balu przebierańców w nazistowskim mundurze. Wyznaje również, ilu talibów zabił podczas służby w Afganistanie.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

"60 Minutes: wywiad z księciem Harrym" można zobaczyć w TVN24 GO. W sobotę, 14 stycznia o godz. 11:30 materiał będzie można obejrzeć na antenie TVN. Rozmowa jest tez dostępna w serwisie player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:kgo//az/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości