Gwiazdy

Żona Tomasza Kota spełnia marzenia o reżyserii. "Trochę w siebie nie wierzyłam"

Gwiazdy

Autor:
Adam
Barabasz
Reżyserska ścieżka Agnieszki Kot
Reżyserska ścieżka Agnieszki Kot Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Agnieszka Kot nie odcina kuponów od popularności męża, tylko konsekwentnie buduje własną pozycję w świecie filmu i sztuki. W 2021 roku zadebiutowała w roli reżyserki, prezentując krótki metraż zatytułowany „Jeszcze jeden koniec świata”. Obecnie pracuje nad kolejnym filmem – tym razem fabularnym. O swojej ścieżce zawodowej i współpracy z mężem opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

Kim jest żona Tomasza Kota?

Tomasz Kot należy do grona gwiazd, które pilnie strzegą swojej prywatności. Aktor w 2006 roku ożenił się z Agnieszką. Para wychowuje dwoje dzieci: Blanka urodziła się w 2007, a Leon w 2010. Agnieszka Kot od 20 lat zajmuje się fotografią. Ukończyła również studia psychologiczne i przez chwilę pracowała jako terapeutka. Gdy jednak rozpoczęła studia w szkole filmowej, okazało się, że pogodzenie nauki i pracy jest niemożliwe. Wygrał film.

Scenariusz do debiutanckiego obrazu "Jeszcze jeden koniec świata" współtworzyła z mężem.

- Mam poczucie, że filmu nigdy nie robi się samemu - przyznała. - Napisaliśmy go razem. Ta historia jest nam bliska, oczywiście ją przetworzyliśmy. Oczywiście, że się spieraliśmy. Historia z reżyserią towarzyszy mi długi czas. Oczywiście na wszystko musi przyjść dobry moment. To jest rodzaj mojej drogi, jej rozszerzania. Wcześniej nie miałam na to przestrzeni i trochę w siebie nie wierzyłam - dodała.

Agnieszka Kot o współpracy z mężem

Podczas pracy nad filmem "Jeszcze jeden koniec świata" Agnieszka podjęła się niełatwego zadania wyreżyserowania występu własnego męża.

- Tomek jest super na planie i strasznie ułatwia - przyznała. - Ma umiejętność dzielenia się wiedzą, którą ma. To też było trudne, bo upierałam się przy pewnych rzeczach i wyważałam otwarte drzwi.

W produkcji pojawia się również syn Agnieszki i Tomasza - Leon. Jego siostra Blanka także stawia pierwsze kroki w świecie filmu.

- Tak jest w filmach krótkometrażowych, że tnie się koszty jak najbardziej - tłumaczyła nasza rozmówczyni. - Więc angażowaliśmy przyjaciół, rodzinę, znajomych - wyliczała.

Obecnie Agnieszka Kot pracuje nad pełnometrażowym obrazem. To niekonwencjonalna historia, będzie to kryminał policyjny z główną rolą żeńską i to właśnie ta postać będzie panowała nad sytuacją pokazaną w tym filmie. Agnieszka Kot podkreśla, że ten motyw rzadko się zdarza, bo w kryminałach policyjnych grają głównie mężczyźni. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości