reżyseria

  reżyseria

  Wojciech Jagielski to znany reportażysta wojenny. Okazuje się, że jego żona Grażyna Jagielska bardzo przeżywała wyjazdy zawodowe męża. Napisała książkę, w której opowiada o żuciu u boku znakomitego reportażysty oraz o syndromie stresu bojowego. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Ewę Bukowską, która postanowiła wyreżyserować film "53 wojny". Jego fabuła jest inspirowana książką Jagielskiej. Skąd u Ewy, którą do tej pory kojarzyliśmy z aktorstwem, potrzeba reżyserowania? Dlaczego zdecydowała się na tematykę wojenną? Jak jej się współpracowało z Magdą Popławską i Michałem Żurawskim?

  W minionym roku Agustin Egurrola spełnił swoje największe zawodowe marzenie. Choreograf po raz pierwszy wyreżyserował taneczny spektakl. Czy prywatnie Egurrola jest również spełniony? Czego życzy mu reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska?

  Byliśmy z kamerą w Teatrze Polskim na próbach do spektaklu "Dożywocie" Aleksandra Fredry w reżyserii Filipa Bajona. Kiedy zaczęła się miłość reżysera do Fredry? Jak pracuje mu się w teatrze? Inaczej niż na planie filmowym? I czy aktorom spodobała się interpretacja Bajona sztuki "Dożywocie". Z Filipem Bajonem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Tomasz Bagiński, twórca nominowanej do Oscara „Katedry”, wyreżyseruje filmową wersję „Wiedźmina”. Jaki budżet został przeznaczony na realizację filmu? Kto napisał scenariusz i kogo zobaczymy w głównej roli? Reżysera gościliśmy dziś w studiu Dzień Dobry TVN.

  Margaret Campbell jest uznawana za najsłynniejszą skandalistkę XX wieku. Brytyjka dorastała w świecie konwenansów. Jej celem, jako kobiety z wyższych sfer, było znalezienie bogatego męża. Campbell wyszła za mąż za Iana Douglasa Campbella, XI Księcia Argyll. Sławę dał jej dopiero rozwód. Dlaczego? Z jakiego powodu para się rozstała? Kto się do tego przyczynił? Z aktorami spektaklu "Powder Her Face", w reżyserii Mariusza Trelińskigo porozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Już niedługo w Krakowie rozpocznie się kolejna edycja festiwalu PKO OFF Camera. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs dla amatorów "Allegro Short Film". Jak nakręcić kilkuminutowy film, tak by wygrać? Czy w dzisiejszych czasach każdy może być reżyserem? Liczy się profesjonalny sprzęt, czy ważniejszy jest pomysł? O tym, jak zrobić dobrą fabułę i czym zachwycić jury, w Dzień Dobry TVN, opowiedział Wojciech Mecwaldowski, juror w konkursie.

  Anja Rubik wzbudza ostatnio spore kontrowersje. W sieci wrze z powodu jej występu w teledysku Doroty Masłowskiej, czyli "Mister D". A do tego, w programie Project Runway, wygłosiła dyskusyjną tezę na temat mody, a dokładnie tego, jaka moda powinna być. Czy rzeczywiście przekroczyła granice? Dlaczego zgodziła się wystąpić w teledysku Masłowskiej?

  Anna Przybylska i reżyser, który ją odkrył opowiedzieli Agnieszce Jastrzębskiej o początkach aktorskiej kariery. Nie je, nie pije, "nie ćpa" - jak twierdzi reżyser, a żyje:)