Adam "Nergal" Darski o szczepieniach: "Dlaczego nie słuchać nauki i lekarzy?"

Adam Nergal Darski
Tomasz Urbanek/East News
Źródło: Dzien Dobry TVN
Nergal, czyli Adam Darski postanowił przyłączyć się do toczącej się w Polsce dyskusji na temat szczepień. Znany z kontrowersyjnego wizerunku muzyk podzielił się z fanami wspomnieniem sprzed 10 lat. Opublikował w sieci swoje zdjęcie zrobione w szpitalu 2 tygodnie po tym, jak zdiagnozowano u niego białaczkę.

Nergal o szczepieniach

Adam Darski, podobnie jak inni muzycy, w czasie pandemii nie koncertuje. Lider Zespołu Behemoth wolny czas poświęca m.in. na tworzenie muzyki i ćwiczenie jogi. Kontakt z fanami utrzymuje w mediach społecznościowych, gdzie często komentuje otaczającą nas rzeczywistość.

W jednym z ostatnich wpisów muzyk podzielił się swoją opinią na temat szczepień, dyskusja o których przypomniała mu jego poważną chorobę sprzed lat. Nergal, który zmagał się z białaczką, umieścił w sieci zdjęcie z tego trudnego dla niego czasu.

Adam Darski na zdjęciu ze szpitala

Nergal, nawiązując do tematu szczepień, pokazał swoje zdjęcie ze szpitalnego łóżka.

- 10 lat temu, dwa tygodnie po zdiagnozowaniu białaczki. Przed chemioterapią musiałem pozbyć się niepokojących objawów, więc byłem na sterydach. Jadłem jak pies! Krwawy pudding był moim ulubionym ? - wspomina muzyk. Nie ukrywa, że znaleźli się wtedy ludzie, którzy odradzali mu tego leczenia.

- Spróbuj medycyny alternatywnej, chemia zrujnuje mój system itp. itd. Mój system był już spieprzony. Kiedy dom jest totalną ruiną, lepiej go zburz i zbuduj NOWY od podstaw. Cóż, postanowiłem posłuchać lekarzy i przejść na tradycyjne leczenie. I dzięki temu wciąż tu jestem . To trochę przypomina mi dzisiejszą wielką dyskusję o szczepionkach - przyznał lider Behemotha.

- DLACZEGO nie słuchać nauki i lekarzy, ale szamanów, populistów i idiotów? Ostatecznie decyzja należy do Ciebie - podkreślił Nergal.

Nergal - życie po przeszczepie. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Co ze szczepieniami w Polsce? Dr Grzesiowski: "Mamy do zaszczepienia około 20 milionów osób"

Rafał Majka pierwszym sportowcem zaszczepionym przeciwko COVID-19

Od 8 stycznia e-skierowania są obowiązkowe. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby z nich skorzystać?

Autor: Luiza Bebłot

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości