Gorące tematy

Uniwersytet Warszawski zapowiedział naukę w trybie zdalnym

Gorące tematy

Tom Werner/Getty Images

Wraz z 1 września uczniowie wrócili do szkół. Teraz na informację o trybie nauczania z niecierpliwością czekają wszyscy studenci. 7 września plan roku akademickiego 2020/2021 przedstawił rektor Uniwersytetu Warszawskiego. W semestrze zimowym zajęcia będą odbywać się zdalnie.

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego będą uczyć się zdalnie.

Już niebawem rozpocznie się kolejny rok akademicki, a studenci wrócą do nauki. Jak będzie wyglądać organizacja zajęć w dobie pandemii? Decyzję podjął już m.in. rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Alojzy Z. Nowak, który 7 września podpisał zarządzenie w sprawie organizacji kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021.

Z dokumentu wynika, że semestr zimowy studenci spędzą w domach. Zajęcia dydaktyczne prowadzone będą w trybie zdalnym. Co w przypadku ćwiczeń lub zajęć, które wymagają kontaktu prowadzącego ze studentami? Jak się okazuje, takie przedmioty będą mogły zostać realizowane w salach pod warunkiem zachowania wszystkich wymogów sanitarnych. Decyzje o tym, które zajęcia odbywać się będą w trybie stacjonarnym, zostanie podjęta najpóźniej do 21 września.

W szczególności dotyczy to zajęć o charakterze laboratoryjnym, terenowym lub integrującym studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich oraz studenckich praktyk zawodowych

- czytamy w zarządzeniu.

Co z egzaminami i obronami?

Nurtującą kwestią pozostają egzaminy. Zgodnie z decyzją rektora Uniwersytetu Warszawskiego, egzaminy, zaliczenia kończące zajęcia oraz egzaminy dyplomowe mają odbywać się online. W trybie zdalnym prowadzone będą również zajęcia ogólnouniwersyteckie oraz lektoraty języków obcych nowożytnych, a nawet zajęcia z wychowania fizycznego.

Minister edukacji: Na dzisiaj system działa, ale jesteśmy gotowi na ewentualne korekty

Zobacz także:

Czy maseczki w szkołach będą obowiązkowe? Minister Piontkowski wyjaśnia

Już niedługo zabrzmi pierwszy dzwonek. Czy w szkołach będą bezpłatne płyny i maseczki?

Zajęcia zdalne w szkołach możliwe, ale pod jednym warunkiem. Jak będzie wyglądała nauka w strefie czerwonej i żółtej?

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości