Liliana Olszewska ma już 12 lat. Jak dziś wygląda córka Agaty Mróz?

piłka do siatkówki
Stanislaw Pytel/Getty Images
Agata Mróz była wybitną polską siatkarką, która w wyniku komplikacji po zabiegu przeszczepienia szpiku kostnego zmarła 4 czerwca 2008 roku. Zaledwie miesiąc wcześniej urodziła córkę, Lilianę. Dziś dziewczynka ma 12 lat. Czy poszła w ślady mamy i również zainteresowała się sportem?

Liliana Olszewska - córka Agaty Mróz

Liliana urodziła się 4 kwietnia 2008 roku. Była wcześniakiem. Jej ojciec to Jacek Olszewski, który ożenił się z Agatą Mróz 9 czerwca 2007 roku. Dziewczynka jest z nim bardzo związana, co wynika z jej Instagrama, gdzie chętnie udostępnia zdjęcia z tatą, nie rezygnując przy tym z wyznań miłości.

I choć dziewczynka ze swoją mamą spędziła jedynie miesiąc, jest do niej bardzo podobna. Liliana również gra w siatkówkę i jest bardzo wysoka. W wieku 12 lat mierzy aż 174 cm wzrostu, co czyni ją idealną kandydatką do podjęcia sportowej kariery. Życzymy jej, żeby tak właśnie się stało. Kto wie, być może Liliana zdobędzie jeszcze więcej trofeów i tytułów niż jej mam.

Agata Mróz - życiorys

Agata Mróz była wybitną siatkarką - reprezentowała Polskę aż 138 razy w latach 2003-2006, a także zdobyła dwa złote medale (w 2003 i 2005 r.) na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej kobiet.

Pierwszy sukces w sporcie odniosła już w liceum - była kapitanem reprezentacji Polski kadetek w Gdańsku, która zdobyła złoty medal. Potem na jakiś czas musiała przerwać karierę ze względu na zły stan zdrowia. Później jednak została powołana do kadry seniorskiej - mimo że w środowisku nie była znana. Szybko jednak zdobyła uznanie - zarówno polskich, jak i zagranicznych klubów. Od 2006 r. grała w zespole Gruppo Murcia 2002, z którym w 2007 roku zdobyła m.in. mistrzostwo i Puchar Hiszpanii. W 2007 roku ze względu na zły stan zdrowia - cierpiała na mielodysplazję szpiku - przerwała karierę.

22 maja 2008 r., zaledwie miesiąc po narodzinach córki, Agata Mróz przeszła zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Po czternastu dniach zmarła w wyniku komplikacji - doświadczyła posocznicy i wstrząsu septycznego. Zmarła 4 czerwca 2008 roku w wieku 26 lat.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz także:

Justyna Steczkowska kończy 48 lat. „W tym wieku rozumiesz, że życie to nie jest cel, a droga, którą idziesz”

Jennifer Lopez pokazała się bez makijażu. Jak gwiazda prezentuje się w naturalnej odsłonie?

Ola Ciupa się zaręczyła. Kim jest wybranek prezenterki?

Autor: Anna Mierzejewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości