Gorące tematy

Jak Brytyjczycy spędzą Boże Narodzenie? Anna Senkara o przygotowaniach do "radośnie ostrożnych świąt"

Gorące tematy


Anna Senkara zaprezentowała widzom pierwsze strony brytyjskich gazet. Tematem przewodnim wszystkich dzienników były zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia. Jak będą wyglądały święta na Wyspach?

Sytuacja w Wielkiej Brytanii

Przypomnijmy, że brytyjski rząd 5 listopada wprowadził całkowity lockdown w Wielkiej Brytanii. Potrwa on do najbliższej środy, tj. 2 grudnia. W praktyce oznacza to, że mieszkańcy znów będą mogli swobodnie się poruszać po ulicach i cieszyć się atmosferą świąteczną, która zapanuje w sklepach. Dlatego premier Boris Johnson zwrócił się do rodaków, że będzie to czas, "kiedy trzeba być radośnie ostrożnym".

– Jest pewna sprzeczność w tym. Podchwycili ją Brytyjczycy - co premier miał na myśli, mówiąc: "jolly careful" ? Jedna firma nawet wypuściła swetry z napisem, że to jest ten czas, by być "radośnie ostrożnym" – wyjaśniła Anna Senkara.

Święta tematem przewodnim brytyjskich gazet

Nasza reporterka podkreśliła, że wszystkie pierwsze strony brytyjskich gazet poświęcone były świętom. Następnie przytoczyła tytuły najważniejszych dzienników. I tak "Daily Express" napisał: "Wesołych, ale nie tak licznych świąt" , a "The Sun" poinformowało, że trzy rodziny będą mogły celebrować Boże Narodzenie pod jednym dachem. Artykuł zatytułowali więc "Miniświęta". Kolejnym gorącem tematem na wyspach jest oczywiście rodzina królewska. Redaktorzy zastanawiają się, gdzie księżna Kate Middleton spędzi święta : w pałacu czy pojedzie do rodziców? Kolejna kwestia, która nurtuje dziennikarzy to, o czym "Royalsi" będą rozmawiali przy świątecznym stole. No cóż, czas pokaże - w końcu w 2020 roku wiele się u nich wydarzyło...

Zobacz też:

Jackob Buczyński daje ubraniom drugie życie: "Wszystko, co powstaje, jest lokalne i jestem z tego super dumny"

Agnieszka Woźniak-Starak zachwyciła oryginalnym garniturem w Dzień Dobry TVN. Znamy jego markę

Miecz z "Gwiezdnych Wojen" może być twój! W Londynie trwa aukcja słynnych rekwizytów filmowych

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości