Gorące tematy

Jak stworzyć idealny profil na Tinderze? Wyróżnij się na tle innych - wystarczy przestrzegać kilku zasad

Gorące tematy

Tinder, czyli popularna aplikacja randkowa budzi w większości mieszane uczucia. Dla niektórych jest to świetna rozrywka, ale są również tacy, którzy uważają, że trudno na niej znaleźć kogoś interesującego. Australijscy naukowcy Sameer Chaudhry i Khalid Khan postanowili sprawdzić czy rzeczywiście wszystkiemu winna jest aplikacja czy może to my sami nie potrafimy właściwie przedstawić swojego profilu, przez co jesteśmy błędnie odbierani przez innych. Zdaniem badaczy można to zmienić za pomocą kilku prostych sposobów.

Jakie błędy popełniamy tworząc profil na Tinderze?

Każdy, kto wpadnie na pomysł, aby skorzystać z Tindera, chce przedstawić się z jak najlepszej strony, aby znaleźć wymarzonego partnera. Można jednak nieświadomie powielić często popełniane błędy i już na starcie zmniejszyć szanse na odnalezienie drugiej połówki. Naukowcy z Australii - Sameer Chaudhry i Khalid Khan - postanowili przyjrzeć się temu i wskazali błędy, jakie popełniamy przedstawiając swój profil. W opinii badaczy, najczęstszym z nich, jest powielanie schematów, przez co nasz profil nie różni się niczym od setek innych. Dlatego, aby zwiększyć swoje szanse na udaną randkę, nie warto posiłkować się gotowymi cytatami znanych osób czy słyszanymi zewsząd hasłami motywacyjnymi. W ten sposób wysyłamy w świat informację, że nie jesteśmy szczególnie kreatywni i - nawet w kwestii prezentacji własnej osoby - idziemy na łatwiznę. Według badań, nienajlepszym pomysłem jest także przechwalanie się swoimi osiągnięciami. Lepiej zaciekawić drugą osobę swoimi pasjami, niż od razu bombardować wszystkich informacją o zdobytych medalach czy innych wyróżnieniach w danej dziedzinie. Na to przyjdzie jeszcze czas, o ile ustrzeżemy się błędów, które w oczach innych, skreślają nas już na starcie.

Naukowcy odkryli także, że prawie połowa, bo aż 44% osób korzystających z Tindera, w opisie swojej osoby używa podobnych emotikon, najczęściej przedstawiających filiżankę kawy, kieliszek wina lub uśmiechniętą buźkę. To również wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych użytkowników. Ważne jest także, aby nie koncentrować się zbytnio na swoich wymaganiach względem partnera. Zdaniem naukowców, stosunek informacji "o sobie" do "czego szukam" powinien wynosić 70%-30%.

Jak stworzyć idealny profil na Tinderze?

Wyniki badań australijskich naukowców jasno pokazują w jaki sposób stworzyć idealne konto na Tinderze. Zamiast powielać stare, utarte schematy, lepiej postawić na kreatywność i wykazać się poczuciem humoru. Według badaczy, większe szanse na znalezienie partnerki, mają mężczyźni, którzy w opisie swojej osoby napiszą coś zabawnego, a zamiast popularnych emotikon, wybiorą te, które odnoszą się do ich pasji. Świetnym pomysłem jest także wrzucenie zdjęcia, które wiele powie o naszych zainteresowaniach. Jeśli kochamy sporty wodne można pokazać, jak uprawiamy windsurfing, a jeśli jesteśmy miłośnikami sportów ekstremalnych, to warto wrzucić zdjęcie ze skoku na bungee czy ze spadochronem. Co ciekawe, kobiety aż trzykrotnie częściej są zainteresowane mężczyzną, który na zdjęciu ma… gitarę. Warto także pochwalić się zdjęciem z grupą przyjaciół, na którym – co ważne – jesteśmy w centrum zabawy. W oczach kobiety, świadczy to o pewności siebie, która wpływa na atrakcyjność mężczyzny. Oczywiście nie należy zapominać także o uśmiechu, który jest świetną zachętą do nawiązania kontaktu.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Fura, skóra i komóra. Czy to działa na Tinderze?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Martyna Trębacz

Pozostałe wiadomości