Twórcy pracują nad narzędziem opartym na sztucznej inteligencji.
Pierwsze randki i spotkania z nowo poznaną osobą wywołuje wiele emocji. Coraz częściej umawiamy się przez Internet, korzystając z aplikacji randkowych. W naszym materiale trzy kobiety opowiedziały swoje dramatyczne historie, które pokazują, że nie wszyscy mężczyźni spotkani w ten sposób mają czyste intencje. Na jakie zachowania płci przeciwnej należy zwrócić uwagę? Jakie gafy można wybaczyć, a co skreśla daną osobę? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z psychologiem Piotrem Mosakiem
Coraz więcej osób decyduje się znaleźć miłość za pośrednictwem aplikacji randkowych. Okazuje się jednak, że internetowe anonse wcale nie ułatwiają singlom zadania. Do takich wniosków doszli psychologowie z Uniwersytetu Wiedeńskiego.
Trudności w znalezieniu drugiej połówki mogą doświadczać osoby w każdym wieku. Z upływem czasu sztuka flirtu może wydawać się coraz trudniejsza, o czym przekonała się światowej sławy modelka, Paulina Porizkova. 57-latka opowiedziała o swoich doświadczeniach w programie "Red Table Talk".
Eksperci ujawniają "czerwone flagi", o których musimy pamiętać.
Poznajmy te najbardziej intrygujące.
"To na pewno jest powód do rozmowy".
Kończą relację, ale tylko (lub aż) w rzeczywistości. W świecie wirtualnym wciąż dają o sobie znać - lajkują zdjęcia eks, czytają ich posty, a nawet je komentują. Jak reagować?
Aplikacje randkowe zyskują na popularności. Twórcy jednej z nich postanowili ulepszyć usługi i wyciągnąć rękę w stronę pań, które doświadczyły przemocy seksualnej. Wszystkie użytkowniczki, które zostały skrzywdzone i potrzebują wsparcia, będą mogły skorzystać z darmowych sesji terapeutycznych.
Tinder, czyli popularna aplikacja randkowa budzi w większości mieszane uczucia. Dla niektórych jest to świetna rozrywka, ale są również tacy, którzy uważają, że trudno na niej znaleźć kogoś interesującego. Australijscy naukowcy Sameer Chaudhry i Khalid Khan postanowili sprawdzić czy rzeczywiście wszystkiemu winna jest aplikacja czy może to my sami nie potrafimy właściwie przedstawić swojego profilu, przez co jesteśmy błędnie odbierani przez innych. Zdaniem badaczy można to zmienić za pomocą kilku prostych sposobów.
Wiele lat temu, aby poznać miłość swojego życia, trzeba się było udać do swatki. Później to rodzice decydowali, który kandydat jest odpowiedni, organizowali ślub (i wesele). Na tym właściwie koniec, bo kto to słyszał, żeby panna z kawalerem, tak bez żadnego nadzoru... Czasy się jednak (na szczęście) zmieniły i teraz, zamiast zdawania się na obcych, sami bierzemy sprawy w swoje ręce. Technologia sprzyja, bo portali i aplikacji randkowych jest naprawdę wiele.
Policjanci z Wilanowa zatrzymali 40-latkę podejrzaną o liczne kradzieże oraz podawanie środków odurzających nieletniemu. Jak powiedział w rozmowie z PAP podkomisarz Robert Koniuszy Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, kobieta umawiała się z mężczyznami na portalach randkowych. Następnie podawała im środki nasenne i okradała.
W czasie pandemii single nie tylko odczuli samotność, ale także znaczne trudności w nawiązywaniu nowych relacji. Gdy restauracje i kina zostały zamknięte, alternatywą zostały aplikacje randkowe. Jak działają, co nam dają i czy uzależniają? Na te pytania odpowiedzieli nam – Andrzej Gryżewski, psychoterapeuta i seksuolog oraz Joanna Jędrusik – autorka książek, która używała aplikacji randkowej przez kilka lat.
Wiele osób korzysta z portali i aplikacji randkowych, które mają pomóc w znalezieniu drugiej połówki. Nie mam w tym nic złego, jednak trzeba uważać – nigdy nie wiadomo, czy ktoś po drugiej stronie ekranu nie mija się z prawdą. O internetowych oszustach i manipulatorach rozmawialiśmy z Łukaszem Kacą, trenerem odczytu kłamstwa.
"Atrakcyjna i inteligentna księżniczka pozna zaradnego milionera. Oczekuje hojnych prezentów i utrzymania. Nie wyklucza jednak miłości". To ogłoszenie jednego z portali, gdzie poszukiwani są współcześni rycerze. Kim są kobiety "księżniczki", które szukają partnerów na tego typu portalach? Czy definicją męskości jest obecnie zasobność portfela? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Renatę Gardian-Miałkowska, nauczycielkę akademicką i doktor nauk społecznych.
Wiele osób szuka swojej drugiej połówki na portalach randkowych. Czy to dobre miejsce na znalezienie prawdziwej miłości? Jak wydobyć z wielu ogłoszeń, anons osoby, która wyznaje podobne wartości? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z terapeutką i life coachem Joanną Godecką oraz ekspertem ds. zachowań społecznych Katarzyną Pawlikowską.
Ile czasu należy spędzić na portalu randkowym, aby znaleźć miłość? Jakie typy mężczyzn można tam spotkać? Czy internetowi amanci są dziś inni niż 14 lat temu? W Dzień Dobry TVN psychiatra dr Maja Polikowska-Herman, bloger, który wcielił się w rolę nastolatki szukającej miłości na portalu randkowym Kamil Macher i Joanna Dudek, która z mężem poznanym w Internecie ma już troje dzieci, powiedzieli o randkowaniu w sieci. Dlaczego kobiety coraz częściej szukają partnera właśnie tam?
Coraz częściej szukamy miłości w Internecie. Niestety na portalach randkowych można natknąć się na oszustów matrymonialnych, którzy tylko czekają na łatwowierne kobiety. Dlaczego dajemy się nabrać? Po czym poznać, że osoba, z którą wymieniamy wiadomości ma wobec nas nieuczciwe zamiary? Czy naciągaczami są tylko mężczyźni? Dlaczego tak trudno ich złapać? W Dzień Dobry TVN o problemie mówili: dr Mariusz Sokołowski z katedry nauk o bezpieczeństwie UW, psychiatra dr Maja Polikowska-Herman oraz pani Anna, która należy do europejskiej siatki kobiet wyłapujących nieuczciwych podrywaczy w Internecie.