Związki i seks

Co to jest Tinder? Jak działa znana aplikacja randkowa i czy znajdziesz tam prawdziwą miłość?

Związki i seks

Co to jest Tinder? Jak działa znana aplikacja randkowa i czy znajdziesz tam prawdziwą miłość?

Portal randkowy Tinder, chociaż funkcjonuje na rynku dopiero od kilku lat jest odwiedzany codziennie przez ponad dziesięć milionów użytkowników. Podobno, aby umówić się na kawę, wystarczy godzina, choć bardziej doświadczeni użytkownicy Tindera twierdzą, że da się również w dziesięć minut. Jak działa Tinder i czy da się tam znaleźć partnera na dłużej?

  • Tinder w Polsce - coraz popularniejszy.
  • Portal randkowy Tinder - co to jest i jak działa? Jak się zalogować?
  • Aplikacja randkowa Tinder - jak znaleźć partnera dla siebie? Opinie o Tinderze
  • "50 twarzy Tindera" - o czym jest książka?


Zobacz też: Jak działają randki internetowe? Co zrobić, gdy okaże się, że Twój partner z nich korzysta?


Tinder w Polsce - coraz popularniejszy

W Polsce z aplikacji randkowych korzysta prawie milion ludzi. Ludzie korzystają z takich aplikacji nie tylko po to, żeby wybrać się na jedną randkę czy "szybkie schadzki". Coraz więcej Polaków szuka za pomocą aplikacji randkowych partnera na dłużej. Ludzie są zmęczenie, przepracowani i samotni - takie aplikacje randkowe pomagają im szybciej znaleźć bliską osobę.

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Joannę Jędrusik – kulturoznawczynię, autorkę książki „50 twarzy Tindera”, oraz Piotra Mosaka, terapeutę par.

Coraz więcej z nas zna pary, a nawet małżeństwa, które poznały się np. na Tinderze.

Mówi się tylko o tym, że ludzie na Tinderze szukają "szybkich numerków". To jest ciekawe, bo my tego na co dzień nie robimy (...) Nie mówi się o tym, że np. ktoś stracił partnerkę, partnera w różny sposób i nie wie jak i czy w ogóle zacząć korzystać z aplikacji - powiedział w studiu Dzień Dobry TVN Piotr Mosak, terapeuta par.


Więcej tutaj: Rutyna w związku – jak to zmienić? >>>


Tinder to bezpłatna aplikacja randkowa dostępna zarówno na Androida, jak i na IOS-a. W odróżnieniu do tradycyjnych portali randkowych, takich jak Sympatia.pl, Tinder nie sugeruje swoim użytkownikom, jakich typów relacji powinni na nim szukać. Z założenia portal randkowy Tinder służy więc do poznawania nowych ludzi. Wiele osób używa go jednak, aby znaleźć przygodnego kochanka na jedną noc lub zdradzić stałego partnera.

Korzystałeś kiedykolwiek z aplikacji randkowych?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Portal randkowy Tinder - co to jest i jak działa? Jak się zalogować? Opinie o Tinderze

Korzystanie z Tindera należy zacząć od ściągnięcia aplikacji. Portal randkowy Tinder dostępny jest już zarówno na IOS-a, jak i Androida. Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Po założeniu konta Tinder pobiera z Facebooka nasze zdjęcia, polubione strony i dane z lokalizacja. Dla zrozumienia jak działa Tinder lokalizacja jest kluczowa. Aplikacja po ustaleniu naszego położenia proponuje nam tylko partnerów z wybranego przez nas obszaru.

Tinder to portal, na którym bardzo dużą rolę odgrywają fotografie. Warto zadbać, aby były jak najlepsze, i przede wszystkim pasowały do rodzaju aktywności, do jakiej chcemy wykorzystać tindera. Jeśli szukamy partnera na randki, raczej unikajmy zdjęć zrobionych w większym gronie, wśród rodziny i przyjaciół. Zdjęcie z rodzicami i dziadkami nie będzie najlepszym wyborem do umieszczenia na portalu randkowym Tinder.

Po zaimportowaniu zdjęć, wybieramy swój wiek i preferencje seksualne. Tinder to mimo wszystko portal, na którym większość osób poszukuje partnera, dlatego taka informacja może okazać się przydatna. Ostatnią rzeczą, której wymaga od nas tinder jest krótki opis naszej osoby. Czym się interesujesz? Jakie jest Twoje życiowe motto? Warto w tym miejscu napisać coś niebanalnego, co przyciągnie uwagę osoby, którą chcemy znaleźć.

Po tych wstępnych aranżacjach portal randkowy Tinder jest już gotowy do użytku! Wystarczy się zalogować, i bez limitów możemy przeglądać zdjęcia osób z wybranej przez nas okolicy. Jeśli któryś profil szczególnie przyciągnie naszą uwagę, możemy dać mu lajka. W tym celu przesuwamy palcem w prawo. Aby kogoś odrzucić, przesuwamy palcem w lewo. Jest to niezwykle proste, na kombinacji prostoty i dobrze przemyślanego konceptu opiera się bowiem aplikacja Tinder. Randki aranżowane są dopiero po pojawieniu się komunikatu “it’s a match”. Tylko jeśli daliśmy komuś lajka i uzyskaliśmy akceptację, taka informacja ma szansę się pojawić.

Aplikacja randkowa Tinder - jak znaleźć partnera dla siebie?

Pierwsze pytanie, które musimy sobie zadać, zakładając Tindera, powinno brzmieć - czego lub kogo szukamy? Poważnego związku, partnera na jedną noc, czy po prostu osoby, z którą możemy miło spędzić czas? W sieci na temat Tindera pokutuje przekonanie, że portal ten służy wyłącznie do poszukiwania miłosnych przygód na jedną noc lub nawet zdrady partnera, nie jest to jednak cała oferta, którą proponuje nam portal randkowy Tinder.

Tak naprawdę, wszystko zależy od nas. Kiedy jednak zdecydujemy, w jakim celu chcemy wykorzystać aplikację randkową Tinder, kolejnym krokiem powinno być utworzenie swojego profilu w zgodzie z nadrzędną ideą.

Tinder to przede wszystkim portal randkowy, jeśli szukamy na nim partnera, musimy wybrać odpowiednie zdjęcie. Zrezygnujmy więc z fotografii, na których pozujemy z rodziną i przyjaciółmi, zdjęcia z dziećmi nie są również w stylu Tindera. Oczywiście nie warto ukrywać naszego życia, jednak na idealnym tinderowym zdjęciu jesteśmy sami, zdjęcie jest wykonane w dobrej jakości, bez dwuznacznego tła. Istotne podczas dodawania zdjęć do aplikacji randkowej Tinder jest również dodanie większej ilości zdjęć - ludzie z większą ilością zdjęć są zawsze bardziej wiarygodni - szczególnie, jeśli mamy ich spotkać po raz pierwszy.

"50 twarzy Tindera" - o czym jest książka?

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy również Joannę Jędrusik – kulturoznawczynię, autorkę książki „50 twarzy Tindera”. O czym jest jej książka?

Tinder to niekończące się źródło anegdot i materiału do niejednej analizy współczesnych relacji miłosnych. Joanna Jędrusik znana z fanpage'a "Swipe me to the end of love" postanowiła spisać swoje doświadczenia związane z korzystaniem z randkowej aplikacji. Książka miała swoją premierę kilka tygodni temu. 

"50 twarzy Tindera" to fascynujący autobiograficzny reportaż o poszukiwaniu bliskości, seksu i sensu, praktyczny poradnik randkowania i obsługi relacji damsko-męskich.


Więcej:

Zobacz film: Portal randkowy dla niepełnosprawnych. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
62
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0