Gorące tematy

Polski duet we włoskim projekcie. AnYkara w studio Dzień Dobry TVN

Gorące tematy

Autor:
Maria
Czarniecka
anYkara w piosence „Letto 23"

Andrzej i Karina na włoskiej scenie muzycznej są znani już od dłuższego czasu. Jeden ze producentów muzycznych zaproponował im udział w projekcie "Letto 23", o którym opowiedzieli więcej w poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN.

Projekt "Letto 23" - na czym polega?

Azzurra Lorenzini miała zaledwie 32 lata, gdy przegrała walkę z nowotworem. Na chwilę przed śmiercią udało jej się nagrać piosenkę "Letto 23" (tłum. łóżko 23), która jest wyrazem jej tęsknoty za życiem i perspektywą walki z chorobą na szpitalnym łóżku. Marzyła o tym, by pamięć o niej została, by utwór trafił w świat.

Polski duet we włoskim projekcie
Polski duet we włoskim projekcie Źródło: Dzień Dobry TVN

Projekt "Letto 23" postanowił zrealizować włoski producent Giovanni Errera. Wymyślił, by zagraniczni artyści śpiewali piosenkę w swoim języku. Tak trafił na Andrzeja i Karinę Kitów tworzących duet anYkara, którzy w międzynarodowym projekcie zaprezentują Polskę.

Duet anYkara śpiewa w szczytnym celu

- Pieniądze zbierane są na pomoc osobom walczącym z nowotworem oraz na Szpital im. Ojca Pio w Kalabrii- powiedział Andrzej. - Można je przekazać kupując płyty, wersje językowe lub przez internet - dodał.

Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Pozostałe wiadomości