Dom

Świąteczne zapachy w twoim domu. Nie potrzebujesz świeczek, by poczuć magię świąt

Dom

Autor:
Oskar
Netkowski
Świąteczne zapachy w twoim domu

Czym pachną święta? Cytrusami i goździkami, choinką, a może smażonym karpiem? Choć najpiękniejsze zapachy unoszą się w naszych domach tuż przed samą Wigilią, to my już teraz chcemy poczuć ten magiczny czas. Pomysły na naturalny i świąteczny zapach w domu przedstawiła w Dzień Dobry TVN Sylwia Majcher, dziennikarka i propagatorka zero waste.

Zapach w domu na święta

W kalendarzu adwentowym Dzień Dobry TVN, pod okienkiem 5. grudnia, ukrywał się zapach świąteczny. Jak zadbać o wyjątkowo aromatyczną woń w domu?

- Stawiamy na naturalne zapachy świąteczne, bo mnóstwo chemii w tych gotowcach. Dlatego zaglądajmy do naszych kuchni i korzystamy z tego, co już jest. Albo zgodnie z ideą zero waste wykorzystamy to, co nam zostaje - tłumaczyła Sylwia Majcher.

- Odpadki z choinki także możemy wykorzystać. Wrzucamy je do słoika i zalewamy octem pomarańczowym. Do tego wlewamy ciepłą wodę, cynamon, goździki. Taki płyn zostawiamy na 2-3 tygodnie. Uzyskujemy dzięki temu ocet zapachowy, którym możemy umyć np. kuchenkę - radziła dziennikarka.

Jak zrobić pachnąca kulę

Nasz dom w okresie świąt wzbogacać mogą m.in. pachnące kule. Bardzo łatwo zrobić je w domu.

- Potrzebna jest ciepła woda, soda oczyszczona, barwnik spożywczy, żelatyna spożywcza (dajemy dwa razy więcej niż wody). Mieszam to i można dodać suszoną żurawinę, cynamon z proszku itd. Czekam, aż to wszystko wystygnie - instruowała gościni Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości