Związki i seks

7 sposobów na częstsze i intensywniejsze orgazmy w każdym wieku. Według ekspertów są niezawodne

Związki i seks

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
ohme.pl
para, która uprawia seks

Przez stulecia przyjemność z seksu czerpali głównie mężczyźni. Na szczęście czasy się zmieniły i kobiety coraz bardziej dbają o to, żeby mieć satysfakcję ze zbliżeń. Co więcej, tę przyjemność mogą odczuwać w każdym wieku. Jednak, aby tak było, warto pamiętać o kilku zasadach. Co zrobić, aby seks był naprawę ekscytujący?

Czy kobiety czerpią przyjemność z seksu?

Choć seks jest zupełnie naturalny, to trzeba się go nauczyć. Każdy z nas - aby móc czerpać przyjemność ze stosunku - w pierwszej kolejności musi poznać swoje ciało. Nauczyć się go, dowiedzieć się, co nam odpowiada, a co nie. Im lepiej znany siebie, swoje potrzeby oraz partnera, z którym idziemy do łóżka - tym przyjemniejsze jest zbliżenie.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

Niestety czasem zdarza, że kobiety rezygnują z tego, co im się podoba w seksie i pozwalają, aby to partner całkowicie przejął kontrolę i dyktował warunki. W konsekwencji kobiety - niezależenie od wieku - nie mają orgazmów i mocno ograniczają zbliżenia. Na szczęście można to zmienić - wystarczy wprowadzić w życie kilka zasad.

Co zrobić, żeby mieć więcej orgazmów?

Zrezygnuj z używek

Papierosy i alkohol nie tylko szkodzą zdrowiu, ale także są przeszkodzą do udanego seksu. Stosowanie używek sprawia, że naczynia krwionośne zaczynają się zwężać, a to przekłada się na gorszy przepływ krwi - także w obrębie narządów płciowych. W konsekwencji odczuwana przyjemność nie jest aż tak intensywna.

Ćwicz regularnie

W trosce o lepsze krążenie, a tym samym i doznania warto regularnie ćwiczyć. Badania pokazują, że mężczyźni w średnim wieku, którzy ćwiczyli godzinę dziennie 3-4 razy w tygodniu, częściej uprawiali seks, a także odczuwali silniejsze orgazmy. Aktywność fizyczna służy także kobietom. Naukowcy wykazali, że panie, które przez 20 minut jeździły rowerem, miały lepiej ukrwione narządy płciowe, a dzięki temu czerpały większą przyjemność z seksu.

Kochaj się tak często, jak to możliwe

W seksie niezwykle ważna jest regularność. W ocenie specjalistów im część uprawiamy seks, tym większą przyjemność z niego czerpiemy i orgazmy są bardziej intensywne. Dlatego warto pozwalać sobie na taką przyjemność minimum dwa razy w tygodniu.

Nie rezygnuj z masturbacji

Większą satysfakcję z seksu pozwala osiągnąć także masturbacja. Daje ona nie tylko przyjemność, ale także pozwala lepiej poznać swoje ciało i jego potrzeby. Warto dodać, że mogą z niej korzystać zarówno kobiety samotne, jak i te, które są aktualnie w związkach. Co więcej, w przypadku tych ostatnich wibrator czy inna zabawka erotyczna mogą być doskonałym urozmaiceniem życia erotycznego.

Nie jedz przed seksem

Zdarza się, że przed pójściem z kimś do łóżka - aby wprowadzić się w odpowiedni nastrój - wybieramy się na kolację. Tymczasem obfity posiłek nie służy zbliżeniu. Dlaczego? Otóż po jedzeniu cała energia koncentruje się na trawieniu, bo krew płynie głównie do układu pokarmowego. Do tego często po jedzeniu czujemy się senni. Dlatego, jeśli chcemy coś zjeść przed seksem - warto postawić na lekkie dania.

Fantazjuj i eksperymentuj

Seks - nawet najbardziej udany - może się z czasem znudzić. Aby w sypialni nie wiało nudą, warto trochę pofantazjować. Każdy z nas ma jakieś pragnienia, coś czego chciałby spróbować w sypialni. Nawet niewielkie urozmaicenie może sprawić, że zbliżenie stanie się o wiele przyjemniejsze, a orgazm intensywniejszy.

Mów o swoich pragnieniach i oczekiwaniach

Podstawą udanego seksu jest rozmowa. Problemów, które pojawiają się w sypialni nie należy ignorować. Jeśli coś się dzieje, warto powiedzieć o tym partnerowi. W sytuacji, gdy trudności nie da się rozwiązać rozmową, warto poradzić się specjalisty. Ignorowanie problemów nie jest żadnym rozwiązaniem. O wizycie u specjalisty powinny pomyśleć także te panie, które np. z racji wieku i menopauzy zamiast przyjemności w czasie zbliżenia odczuwają głównie ból.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: ohme.pl

Źródło zdjęcia głównego: fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości