Karl Lagerfeld nie żyje, wielki projektant zmarł w wieku 85 lat. Lagerfeld miał niezwykłą słabość do swojej kotki o imieniu Choupette. Sam Lagerfeld żartował kiedyś, że gdyby małżeństwa między ludźmi a zwierzętami były dozwolone, bez wahania powiedziałby jej... sakramentalne "tak"!
91. gala wręczenia Oscarów odbędzie się w 24 lutego. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy blogerkę i znawczynię tematu Katarzynę Czajkę-Kominiarczuk, aby opowiedziała nam o ciekawostkach, wpadkach i anegdotach dotyczących tej najbardziej znanej nagrody filmowej.
"Zimna Wojna" otrzymała trzy nominacje do Oscarów 2019. Produkcja ma szansę na statuetkę w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, Paweł Pawlikowski - w kategorii najlepszy reżyser, a Łukasz Żal - w kategorii najlepsze zdjęcia. Jak zareagowali twórcy filmu na te nominacje? Z jakimi filmami będzie konkurować o Oscara "Zimna Wojna"? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły: Agnieszka Jastrzębska i Anna Wendzikowska.
Co to jest gwałt małżeński? Kiedy do niego dochodzi? Co grozi za dokonanie gwałtu małżeńskiego? Na ten temat rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Beatą Mirską-Piworowicz, prezes stowarzyszenia "Damy radę".
Silje Garmo to Norweżka, która uciekła do Polski, ponieważ obawiała się, że norweski urząd ds. opieki nad dziećmi odbierze jej córkę. Urząd ds. Cudzoziemców oficjalnie przyznał azyl Silje Garmo i jej dwuletniej córce. To potwierdzenie decyzji MSZ z grudnia 2018 r. Swoją historię Silje opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Towarzyszył jej prawnik Filip Woloszczak.
Już za tydzień odbędzie się oscarowa gala. 91. ceremonia wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii będzie przełomowa, ponieważ nie będzie miała oficjalnego prowadzącego. Galę miał poprowadzić Kevin Hart. Kiedy jednak okazało się, że amerykański aktor komediowy pozwalał sobie w przeszłości na homofobiczne żarty i został przymuszony do przeprosin, Hart zrezygnował z roli prowadzącego.
W XXI wieku nastąpił bardzo szybki rozwój nowych technologii. Dynamiczne zmiany zachodzą jednak nie tylko w świecie cyfrowym, ale także w nauce. Biotechnologia i inżynieria genetyczna pozwalają na tworzenie nowych organizmów, klonowanie istniejących jednostek, a także modyfikowanie żywności.
Premier Jan Olszewski zmarł 7 lutego. Dzisiaj na cmentarzu wojskowym na warszawskich Powązkach odbyło się ostatnie pożegnanie polityka. Żałoba narodowa zakończy się o godzinie 19. W dzień Dobry TVN o dokonaniach Olszewskiego i o tym, jakim był politykiem przypomniał Andrzej Stankiewicz. Dziennikarz przeprowadził ostatni wywiad z byłym premierem do książki „Ona. Za kulisami III RP”.
"Becoming. Moja historia", czyli autobiografia Michelle Obamy, ukazała się w Polsce przed kilkoma dniami i już jest wydawniczym hitem. O kulisach życia i kariery byłej pierwszej damy Stanów Zjednoczonych rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Dorotą Malesą, dziennikarką i znawczynią historii i kultury USA oraz z Magdaleną Górnicką-Partyką, specjalistka ds. marketingu w internecie i badaczką wizerunku Baracka Obamy.
Piękna inicjatywa w Łodzi. Dom dziecka współpracuje z domem spokojnej starości - to Międzypokoleniowy Dom przy ulicy Bednarskiej. Jak działa? Jakie korzyści przynosi dzieciom, ale i seniorom?
Natalia Tatarczuch i Magdalena Błażejewska odeszły od Kościoła katolickiego. Pierwsza rok temu związała się z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego, a druga od trzech lat jest rodzimowiercą. Dlaczego dziewczyny zmieniły wiarę? Co cenią w nowej religii? Dlaczego ludzie odchodzą z Kościoła katolickiego? Na to ostatnie pytanie odpowiedzieli w Dzień Dobry TVN: dziennikarz Marcin Wójcik i rzecznik Warszawskiej Prowincji Pallotynów ks. Grzegorz Kurp.
Jak sprawdzić, czy twoje dziecko bierze dopalacze? Jak walczyć z dopalaczami? Czy walka z dopalaczami to walka z wiatrakami? O problemie dopalaczy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z profesorem Mariuszem Jędrzejko.
Finalista "Mam Talent", Tomasz Kabis, ma nowotwór serca z przerzutami do wątroby. Kabis jest po operacji i rozpoczął chemioterapię. Jak się czuje? Jak można mu pomóc?
W czerwcu 2018 roku rozmawialiśmy z Bożeną Wołowicz, która od kilku lat prześladowana jest przez trzyosobową rodzinę stalkerów. Dziś spotkaliśmy się z nią ponownie, aby zapytać, w jakiej sytuacji znajduje się obecnie. Doczekała się sprawiedliwego wyroku? Gościem Dzień Dobry TVN był również adwokat Piotr Fidura.
Pacjenci, którzy przyjdą na SOR, dostaną opaski w różnych kolorach. Każdy kolor oznacza kolejność, w jakiej należy przyjąć pacjentów. Założenie jest takie, że nowy system uprości procedurę przyjmowania chorych i sprawi, że w poczekalni SOR będzie mniej nerwowo. Czy ten system się sprawdzi?
Lekarze byli pewni - wziął narkotyki, przedobrzył na imprezie, dlatego... miał migrenę, przestał mówić, stracił władzę w nogach. Nie wierzyli rodzinie Szczepana Kachnic, że to nieprawda. Mężczyzna, który na co dzień był w stu procentach sprawnym i zdrowym mężczyzną, następnego dnia stał się kaleką na całe życie.
W świecie mody cały czas rządzi młodość. Modelki na wybiegach często nie mają skończonych nawet dwudziestu lat. Kult młodości panuje wszędzie. Na szczęście podejście do wieku powoli się zmienia. Na świecie obserwujemy wzrost liczby modeli i modelek po pięćdziesiątym roku życia. W Polsce ten trend cały czas raczkuje.
Na Dworcu Centralnym w Warszawie pacjenci z zaawansowaną postacią raka jelita grubego zdecydowali się pokazać swoje twarze - przyznali się wprost do swojej choroby - bez wstydu. "Zobaczcie w nas ludzi, a nie statystyki" - mówią pacjenci.
Wczoraj w Cieśninie Kerczeńskiej armia rosyjska zajęła trzy okręty ukraińskiej marynarki wojennej. Władze ukraińskie rozważają wprowadzenie stanu wojennego, a Rada Bezpieczeństwa ONZ spotka się dziś w trybie pilnym by rozmawiać o konflikcie.
Anna Kalczyńska postanowiła sprawdzić, jak Polaków widzą... Francuzi. Czy uważają nas za przyjazny kraj? Czy ich zdaniem, uśmiechamy się wystarczająco dużo, a może powinniśmy coś zmienić? Posłuchajcie!
W ramach 27. Finału WOŚP grupa ojców, których dzieci chodzą do ostrowickiej podstawówki, postanowiła przygotować niezwykłe show. Ubrani w stroje baletnic, wyszli do publiczności i... zatańczyli. Nagranie z tego wyjątkowego występu trafiło do sieci.
To brzmi jak koszmar. Pani Katarzyna z Dąbrówki obudziła się z ukąszeniem na nadgarstku. Minęło kilka godzin, a jej stan zaczął się pogarszać. Po następnych kilku godzinach była w stanie agonalnym. Tkanki rąk zaczęły obumierać, wdała się sepsa. Co się stało? Najprawdopodobniejsza opcja jest taka, że ugryzł ją jadowity pająk. Wszystko wskazuje na to, że trafił do Polski w pudle z bananami…
W nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się 53. finał ligi NFL. Na boisku zobaczymy drużyny: New England Patriots i Los Angeles Rams. O tym wydarzeniu opowiedziała nam w Dzień Dobry TVN Dorota Malesa, dziennikarka, autorka bloga "50 Shades of States" i książki o Stanach zjednoczonych "Ameryka.pl".
Patrycja Krzymińska, inicjatorka zbiórki do „ostatniej puszki prezydenta Adamowicza”, zorganizowała kolejną zbiórkę. Tym razem postanowiła zebrać pieniądze na działalność Europejskiego Centrum Solidarności.
Bohater naszego reportażu - imam Abdul Adhim Kamouss nawoływał niegdyś do wojny z przeciwnikami islamu i brał czynny udział w werbowaniu młodych ludzi do organizacji terrorystycznych. Dziś jest zdecydowanym przeciwnikiem radykalizacji - opowiedział nam o swojej przemianie.
"Hołd pruski" - jeden z najbardziej znanych obrazów Jana Matejki do tej pory budzi wiele emocji. Okazuje się, że obrazów Matejki nie można czytać dosłownie - jego obrazy to w pewnym sensie rebusy. Dlaczego? Posłuchajcie Andrzeja Betleja, dyrektora Muzeum Narodowego w Krakowie, który o twórczości Jana Matejki wie wszystko.
Rodzina repatriantów zdecydowała po wielu latach wrócić z Taszkentu (stolica Uzbekistanu) do Polski. Pan Konstanty Miałkowski opowiedział historię swojej rodziny, o tym co działo się z nią po rozbiorach Polski i jak to się stało, że nauczył się języka polskiego. Pan Konstanty mieszka z rodziną w Polsce od ponad trzech tygodni. Jak się tu czuje? Czy cieszy się ze swojej decyzji? "Tu jest moja ojczyzna" - powtarza.
Dziennikarze "Superwizjera" ujawnili, że w jednej z rzeźni w województwie Mazowieckim zabijano chore krowy i przeznaczano ich mięso na sprzedaż. Według informatora, który od lat działa w branży mięsnej, zakazany proceder ubijania tzw. leżaków trwa od lat i dotyczy wielu polskich rzeźni. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy jednego z autorów reportażu Tomasza Patorę, aby powiedział o szczegółach śledztwa. Kto jest odpowiedzialny za to, że mięso chorych krów trafia na nasze stoły? Kto zarabia najwięcej na tym procederze? Jakie problemy ze zdrowiem może wywołać jedzenie chorego mięsa? Czy Tomasz wie, gdzie trafiało mięso z ubojni, której dotyczył reportaż?
Zieleniec to jedna z dzielnic miejscowości uzdrowiskowej Duszniki-Zdrój. Leży na granicy Polsko-Czeskiej, w Górach Orlickich, pomiędzy Serlichem i Orlicą. Panują tam jedne z najlepszych warunków narciarskich w Polsce. Co oferuje narciarzom i snowboardzistom Zieleniec? Warunki w Zieleńcu na własnej skórze sprawdził Bartek Jędrzejak.