Zwierzęta

Czapka dla psa na lato i zimę – wady i zalety

Zwierzęta

Fot. retales botijero /Getty Images

Czapki dla psa powinny być funkcjonalne i wygodne. Nie każdy zwierzak da się przekonać do takiego gadżetu. Czapki dla psów muszą spełniać najważniejsze zadania, a więc chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Czapki dla psa są dobrym rozwiązaniem dla małych i marznących czworonogów. Zapewniają ochronę przed mrozem, niską temperaturą i promieniami słonecznymi. Sklepy zoologiczne oferują czapki dla psów na święta, kaszkiety na lato i pilotki chroniące przed wiatrem.

Więcej:

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, którego traktujemy jak członka rodziny. Z tego względu chcemy dla niego jak najlepiej. Czapki dla zwierząt nie są wyłącznie kaprysem właścicieli czworonogów. Zapewniają ciepło, komfort i bezpieczeństwo psa oraz chronią przed chorobami i infekcjami. Czapki dla psów powinny nosić zwierzaki, które szybko marzną oraz psy starsze i schorowane. Ubrania, buty i czapki dla psów są najczęściej noszone przez małe psy typu yorkshire terrier, chihuahua, pinczer, jamnik czy shih tzu. Brak podszerstka u niektórych psów sprawia, że są mniej odporne na niską temperaturę i opady atmosferyczne. Niektóre rasy psów są mniej odporne na zimno, dlatego w tym przypadku czapka jest niezbędna.

Czapki dla psów na zimę

Najpopularniejsze czapki dla psów są wyścielone polarową podszewką lub futerkiem, niektóre z nich są zrobione z miękkiej bawełny, a inne z włóczki. Czapki dla psa na zimę są zapinane na rzep, guzik lub wiązane sznurkiem. Dzięki temu czapka nie spadnie z łebka pupila i nie będzie problematyczna w trakcie spaceru. Najważniejszą cechą czapki dla psa jest jej funkcjonalność. Na drugi plan schodzi design, dodatki i ozdoby. Czapka dla psa zakładana zimą i w trakcie opadów deszczu powinna być wykonana z nieprzemakalnego ortalionu.

Psy o masywniejszej posturze ciała np. buldogi francuskie, mogą nosić czapki w kształcie komina, które okrywają część karku, szyję i głowę. Kominy są najczęściej polarowe, a niekiedy również wełniane. Przypadną do gustu małym i średnim pieskom.

Niektóre czapki dla psów mają otworki na uszy, które szczególnie polubią shih tzu i cocker spaniele.

Czapka dla psa na święta

Butiki zwierzęce oferują urocze czapki Mikołaja dla psów podtrzymywane gumką i regulowane troczkami. Dostępne są opcje dla psów i suczek w różnych kolorach i ciekawych wzorach. Czapkę Mikołaja może uzupełnić szalik o takim samym wzorze i chroniące przed mrozem buty. Świąteczne czapki dla psów są ciekawym pomysłem na prezent dla psiego gadżeciarza. Szczególnie popularne są opaski i czapki renifera dla psa , dostępne również w większych rozmiarach.

Letnie czapki dla psów

Czapki dla psów na lato są dużo mniej popularne niż te na zimę. Czapka z daszkiem dla psa jest niezbędna, jeżeli chcemy chronić oczy pupila przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, natomiast czapka pilotka dla psa osłania uszy przed całorocznym wiatrem.

Oprócz czapek z daszkiem dostępne są również dopasowane kapelusze z wycięciem na uszy, które chronią oczy przed słońcem i są świetnym uzupełnieniem stylizacji psa.

Czapki dla psów handmade

Czapkę dla psa możemy też wykonać własnoręcznie na drutach, szydełku lub maszynie do szycia. Niektóre magazyny krawieckie i dziewiarskie oferują gotowe wykroje na czapki dla psów, z których również warto skorzystać. Materiał do wykonania czapki dla psa powinien być przede wszystkim ciepły i wygodny.

Czapki dla psów na specjalne okazje

Niektórzy właściciele wyprawiają zwierzętom urodziny, imieniny i inne rocznice, dlatego sklepy dla pupili oferują czapki w formie stożka udekorowane piórami, gwiazdkami i świeczkami lub pluszowe kapelusze w kształcie tortu.

Zalety czapki dla psa

Czapki dla psa mają swoje wady i zalety. Zimowe kominy, czapki i nauszniki tworzą barierę ochronną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapewniają prawidłową izolację termiczną. Dobrze dobrana czapka dla psa nie opada na oczy i nie przemieszcza się na głowie. Dzięki czapce psy nie marzną i są bardziej odporne na zapalenie uszu i przeziębienia. Zaletą noszenia czapki w lecie jest ochrona oczu i skóry głowy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Wady czapki dla psa

Psy i inne zwierzęta niechętnie zakładają odzież wierzchnią, więc przyzwyczajanie kilkuletniego psa do założenia czapki nie będzie łatwe . Nie warto ulegać modzie na kompletne ubieranie psów, ponieważ tym spoobem utrudniamy zwierzakom prawidłowe funkcjonowanie. Nie należy zakładać czapki i innej części garderoby wbrew woli zwierzęcia i wyłącznie ze względów wizualnych. Wadą niektórych czapek dla psów jest ich dość wysoka cena uwarunkowana przede wszystkim designem.

Źle dobrane nakrycie głowy psa przyczynia się do groźnych sytuacji. Zbyt duża i obszerna czapka uniemożliwia dobrą widoczność i może doprowadzić do tragedii!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości