Styl Życia

Zespół Downa nie przeszkadza jej w spełnianiu marzeń. Emilia realizuje się w teatrze

Styl Życia

Zespół Downa nie przeszkadza jej w spełnianiu marzeń. Emilia realizuje się w teatrze

Emilia Kochańska od urodzenia choruje na zespół Downa. Jej wielką pasją jest teatr i to właśnie tam, od zawsze, chciała pracować. Mimo trudności, jakie spotkały ją na życiowej drodze, udało się zrealizować plany. Dziś pracuje w  Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jak sobie radzi? 

Choroba a spełnianie marzeń 

Emilia Kochańska od urodzenia choruje na Zespół Downa. Dziewczyna udowadnia jednak, że mimo choroby można żyć normalnie, a nawet spełniać swoje marzenia. Wraz z mamą zwiedziła prawie całą Europę i odwiedziła większość parków narodowych w Polsce.  Ponadto uczy się angielskiego i jeździ konno. W ping-pongu odnotowała już swoje pierwsze sukcesy - zajęła siódme miejsce w zawodach wojewódzkich.

Jest to wszechstronnie uzdolniona osoba. Zespół Downa nie jest żadną przeszkodą w prowadzeniu normalnego życia

– powiedziała aktorka Ewa Walczak.

Teatr – marzenie Emilii

Emilia od zawsze chciała pracować w teatrze, było to jej wielkie marzenie, o które dzielnie walczyła. Znalazła pracę w Teatrze Muzycznym w Gdyni - jest bileterką.

Tak się potoczyło, że dostałam się tu do Teatru Muzycznego, jestem bardzo zadowolona, że mogę tu pracować. Bardzo to lubię, rozmowa z aktorami jest fajna

– powiedziała dziewczyna.

Mama Emilii, Danuta Kochańska przyznała, że dla dziewczyny duże znaczenie ma przede wszystkim atmosfera. W teatrze czuje się dobrze, otoczona jest wianuszkiem osób i to jej się podoba. Pracownicy doceniają zaangażowanie i pracowitość Emilii.

Emilia od początku była zaangażowana w swoją pracę, bardzo skupiona na zadaniu, które miała wykonywać. Niezwykle obowiązkowa i sumienna

- powiedziała Magdalena Hajdysz, rzecznik prasowy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. 

Aktorka Ewa Walczak zdradziła, że Emilia ma świetny gust i może udzielać rad widzom. Jako pracownik teatru doskonale orientuje się, co dzieje się  w budynku i jest na bieżąco z każdą zmianą.

Umie ocenić każdy spektakl, każdą obsadę, która jest w spektaklu. Jest osobą bardzo radosną, którą publiczność pokochała, tak samo, jak my ją dzisiaj pokochaliśmy. W tej chwili jest u nas w teatrze zatrudniona na umowę o pracę

- Aleksandra Borowiak – rzecznik prasowy Teatru Muzycznego w Gdyni.

Emilia udowadnia, że osoby borykające się z chorobą mają szansę spełniać swoje marzenia i żyć, tak, jak ich zdrowi rówieśnicy. Magdalena Hajdysz, rzecznik prasowy Teatru Szekspirowskiego przyznała, że osoby z zespołem Downa mogą być pełnowartościowymi pracownikami, a Emilia jest tego najlepszym przykładem.

Powiedziałam Emilii, że nie musi robić nic innego, niż robi, bo ja jestem z niej nieustająco dumna od 25 lat

 – powiedziała mama.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0