Zasypiasz ze szklanką wody na stoliku nocnym? Zobacz, czym to może grozić

woda
robert reader/ Getty Images
Źródło: Moment RF

Nie chodzi oczywiście o zalanie telefonu, a o coś znacznie bardziej niebezpiecznego. Dr n. med. Marc Leavey z Mercy Medical Center w Massachusetts wyjaśnia, jakie skutki dla naszego zdrowia, może mieć powyższa praktyka.

Niebezpieczna woda?

Na wstępie zaznaczamy, że nie chcemy nikogo namawiać do zaprzestania picia wody. Wręcz przeciwnie. Wskazanym i niezbędnym jest, żeby pić 2-3 litry wody dziennie. Regularnie, od rana, do wieczora. Co więcej, nawet jeżeli budzimy się w nocy, możemy śmiało sięgnąć po szklankę. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy kładąc się spać, stawiamy kubek przy łóżku. Dr n. med. Marc Leavey z Mercy Medical Center w Massachusetts uważa, że taka praktyka może wpływać niekorzystnie na nasze zdrowie. Jego zdaniem, woda po całej nocy nie nadaje się do picia.

Woda przy łóżku – dobry, czy zły pomysł?

Woda pozostawiona na całą noc, rano jest niezdatna do picia. Dlaczego? Jak wyjaśniał swego czasu Marc Leavey, na wodzie osadzają się kurz i zanieczyszczenia. Do szklanki może wpaść także mucha, która przenosi wiele chorób. Woda, która przez kilka godzin stoi w ciepłym pokoju, staje się idealnym środowiskiem do rozwoju różnych bakterii i grzybów. Pijąc, zostawiamy ślinę, co tylko pogarsza problem.

Woda – idealna temperatura

Jak się okazuje, także temperatura napoju ma znaczenie. Picie lodowatej wody wcale nie jest dobre, a wręcz przeciwnie. Może wpływać niekorzystnie na nasz organizm. Jaką temperaturę powinna mieć zatem woda? Badania wykazują, że najlepsza do picia jest ta o temperaturze pokojowej. Taką dostarczać organizmowi możemy nawet w trakcie posiłków - oczywiście pijąc małymi łyczkami. W ten sposób wzmacniamy pracę nerek. Umiarkowana temperatura potrzebna jest również dla prawidłowego funkcjonowania śledziony.

Chcesz wiedzieć jak powinien nawadniać się sportowiec? Zobacz wideo:

Agencja TVN/ x-news

Zobacz też:

Jak na twój organizm wpłynie picie wody z cytryną na czczo?

Jak kisić buraki w domu? Przepisy na barszcz i na sok

Ile można przytyć w wakacje? Ile kalorii ma wakacyjne jedzenie?

Autor: Anna Korytowska

Źródło: onet.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości