"Czynniki, które zwiększają zapotrzebowanie na płyny".
"Jest bardzo prosty wzór, żeby obliczyć swoje zapotrzebowanie"
Woda to najlepszy napój dla naszego organizmu. Doskonale gasi pragnienie, a także nawadnia. Ale czy na pewno? Najnowsze badania pokazują, że nie jest tak idealna, jak sądzono.
Firmy, które zajmują się produkcją butelkowanej wody pitnej, od dawna korzystają z systemów odwróconej osmozy do uzdatniania wody. Tej samej metody można użyć w domu. Jak działa filtr odwróconej osmozy?
Dobra woda mineralna to życiodajny płyn, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Zaleca się, aby osoba dorosła spożywała nawet do dwóch litrów wody mineralnej dziennie. Nic więc dziwnego, że naturalna woda mineralna oraz niegazowana woda mineralna cieszą się tak dużą popularnością. Ale czy tak naprawdę konsumenci zwracają uwagę również na skład wody mineralnej? Jaka woda mineralna jest najlepsza i najzdrowsza?
Troska o kondycję skóry nie powinna ograniczać się wyłącznie do stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych. Równie ważna jest zbilansowana dieta oraz odpowiednie nawodnienie organizmu.
Nowe badanie zdradziło prawdę.
Bruce Lee, gwiazda kultowego filmu "Wejście smoka" i mistrz sztuk walki, odszedł w 1973 r. w wieku zaledwie 32 lat. Od tamtej pory było wiele teorii na temat przyczyn śmierci aktora. O najnowszej, zaskakującej hipotezie naukowców donosi pismo "Clinical Kidney Journal". Na co zdaniem badaczy zmarł Bruce Lee?
Radę, aby nie popijać owoców wodą, można usłyszeć od babci. Wiele osób nie przejmuje się jednak tą przestrogą. Jakie mogą być tego efekty?
Specjaliści zachęcają, aby zrezygnować z kupowania wody w plastikowych butelkach.
Odpowiada na pytanie, czy rzeczywiście istnieje coś takiego jak alergia na wodę?
Nadchodzą coraz cieplejsze dni i letnie fale upałów. By cieszyć się dobrym samopoczuciem mimo skwaru i dusznego powietrza, powinniśmy zadbać o odpowiednie nawodnienie.
W sieci i na forach dyskusyjnych krąży wiele teorii na temat picia tego napoju przed intymnym zbliżeniem, włącznie z tym, kiedy należy skorzystać z toalety - przed czy po stosunku. Czy faktycznie picie wody ma to znaczenie? Ginekolog wyjaśnia, co należy zrobić.
Niestety przez niewłaściwe nawyki żywieniowe, chłopiec zmagał się z otyłością
O tym rozmawialiśmy z dietetyczką Joanną Nowacką.
"Wszystko wychodzi z domu"
Picie wody jest niezbędne i korzystne dla zdrowia - to prawda znana nie od dziś i wielokrotnie przypominana. Odpowiednie nawodnienie organizmu ma niezwykle istotne znaczenie dla zdrowia. Prócz stałego, regularnego nawadniania, bardzo cenne jest wypijanie szklanki wody przed konkretnymi czynnościami w ciągu dnia.
Prawie połowa Polaków wypija za mało wody w ciągu dnia. Przyjmowanie zbyt małej ilości płynów jest bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia. Jakie są objawy odwodnienia i jak to wpływa na nasz organizm i samopoczucie?
Picie lodowatej wody latem wydaje się być naturalnym odruchem, ale czy zdrowym? Okazuje się, że niekoniecznie. Choć odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowe dla jego zdrowia, to temperatura dostarczanego płynu również ma znaczenie.
Woda oligoceńska, zwana także wodą artezyjską, jest w Polsce bardzo popularna. Co ją wyróżnia spośród innych wód? Czy ma jakiś wpływ na organizm?
Nie chodzi oczywiście o zalanie telefonu, a o coś znacznie bardziej niebezpiecznego. Dr n. med. Marc Leavey z Mercy Medical Center w Massachusetts wyjaśnia, jakie skutki dla naszego zdrowia, może mieć powyższa praktyka.
10 litrów tej wody kosztuje nawet 130 złotych. "Surowa woda" - to woda, która nie została uzdatniona, czyli taka, która nie została przefiltrowana. Zwolennicy picia takie wody przekonują, że nie tylko lepiej smakuje, ale też posiada wyjątkowe właściwości. Zaś przeciwnicy "surowej wody" uważają, że może zawierać bakterie i pasożyty, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu. O komentarz poprosiliśmy w studiu Dzień Dobry TVN dietetyczkę Annę Radowicką. Czy picie "surowej wody" szkodzi zdrowiu? Dlaczego, zwłaszcza dzieci i kobiety, powinny pić wodę butelkowaną? Zobaczcie, jaką wodę chce sprzedawać Marcin Prokop. :-)
Picie zalecanej ilości wody jest pożyteczne dla organizmu. Tymczasem Polacy piją jej coraz mniej. Z tego powodu - z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii - zorganizowano ogólnopolską społeczną kampanię edukacyjną Wybieram wodę! Ile litrów wody dziennie powinniśmy pić? Czy woda w nadmiernej ilości nie wypłukuje z nas potrzebnych minerałów? W Dzień Dobry TVN gościliśmy ambasadorkę akcji Justynę Steczkowską oraz dr inż. Danutę Gajewską - Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
Jak się okazuje, nie tylko niedobór wody w organizmie jest szkodliwy dla zdrowia, ale również picie jej w zbyt dużych ilościach. Co się dzieje w ciele człowieka, kiedy ten wypije za dużo płynów? Dlaczego nie powinniśmy pić przed snem? Ile należy pić w ciągu dnia? Czy rzeczywiście kawa odwadnia organizm? Kiedy dozwolone jest picie większej ilości płynów? Zapytaliśmy o to dietetyczkę Agnieszkę Piskałę, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.