Materiał promocyjny

Co się dzieje z organizmem, gdy pijemy za mało wody? Zobacz, czym to grozi

Dzień Dobry Wakacje 
Prawie połowa Polaków wypija za mało wody w ciągu dnia. Przyjmowanie zbyt małej ilości płynów jest bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia. Jakie są objawy odwodnienia i jak to wpływa na nasz organizm i samopoczucie?

Jakie są skutki odwodnienia organizmu?

Woda jest nam niezbędna do życia, a odpowiednie nawodnienie - konieczne do tego, aby cieszyć się zdrowiem. Dostarczanie jej we właściwej ilości każdego dnia warunkuje prawidłowość procesów zachodzących w organizmie. Wszystkie reakcje fizjologiczne zachodzą w środowisku wodnym.

- Niestety, pijemy za mało wody. Dane pokazują, że 40 proc. Polaków nie wypija wystarczającej ilości płynów w ciągu dnia - podkreśliła w Dzień Dobry Wakacje dietetyczka Joanna Michałowska.

- Słyszałem też, że pijemy zaledwie 28 proc. wody, jeśli patrzymy na proporcje płynów. Wszystkie słodkie napoje warto zamienić na wodę, chociażby z owocami. Co dzieje się z naszym organizmem, gdy dostarczamy sobie za mało wody? - zapytał Olivier Jania.

Przede wszystkim grozi nam odwodnienie. - To już utrata takiej ilości wody, która równa się 1 proc. naszej masy ciała. Wtedy spada nasza koncentracja, wydolność, pojawia się zmęczenie. W miarę postępu odwodnienia może wzrastać temperatura ciała, możemy czuć się senni - wyliczała specjalistka.

- A na plaży możemy doprowadzić do udaru, czego bardzo byśmy nie chcieli - dodał dziennikarz.

Zalety picia filtrowanej wody

Picie minimum 2 litrów wody dziennie wiąże się z tym, że zużywamy bardzo dużo plastikowych butelek. Kilkuosobowa rodzina może więc produkować tygodniowo kilkadziesiąt sztuk odpadów. Dlatego, dbając o swoje zdrowie, warto również pomyśleć o ekologii i planecie. Zamiast kupować zgrzewki można pić wodę z kranu, a do tego świetnie sprawdzi się bateria kuchenna z wmontowanym filtrem.

- Widzą państwo Grohe Blue Home. Dostarczamy wodę użytkową, ale też przefiltrowaną, więc ten aspekt ekologii, tak ważny dla nas wszystkich teraz, jest zdecydowanie spełniony. Nie musimy już nosić zgrzewek z wodą - tłumaczyła Joanna Michałowska. - Potrzebujemy ok. 2, 2 i pół litra wody dziennie, czyli tak naprawdę każdy z nas zużywa wtedy co najmniej jedną butelkę - wskazała ekspertka, podkreślając, jak istotne dla naszego środowiska jest redukowanie produkcji plastikowych opakowań.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości