W jaki sposób zabieg zaffiro pozwala uzyskać efekt odmładzający? Dzięki podgrzewaniu włókien kolagenowych poprzez promieniowanie podczerwone obkurczają się one do swojej pierwotnej długości, co ma wpływ na lepszą jakość skóry i wygładzenie zmarszczek.
Termolifting zaffiro – jak działa?
Zaffiro to specjalne urządzenie wykorzystujące zaawansowaną technologię. Jego skuteczność możliwa jest do osiągnięcia dzięki działaniu podczerwonego światła oraz wykorzystaniu właściwości peelingu wodnego. W jaki sposób? Maszyna emituje promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750–1800 nm). Do tego wzbogacona szkłem szafirowym głowica urządzenia wzmacnia moc podczerwonego światła. Głębokie warstwy skóry podgrzewane są wówczas mniej więcej do temperatury 60℃, to zaś ma wpływ na obkurczenie włókien kolagenowych, które skracają się do ich pierwotnej długości. Dzięki temu powodują naciąganie skóry. Wśród zalet termoliftingu zaffiro wymienia się nieinwazyjne przywracanie skórze młodego wyglądu. Krótko mówiąc, cały proces odbywa się bez użycia jakichkolwiek narzędzi chirurgicznych. Drugi element zabiegu zaffiro to peeling wodny, który oczyszcza poszczególne partie skóry. Dzięki silnemu strumieniowi wody i powietrza skórze dostarczane są różnego rodzaju składniki aktywne, a obumarłe komórki naskórka zostają złuszczone. W rezultacie zabieg pozwala na lepsze przewodzenie temperatury przez skórę. Pozostaje ona odświeżona, nawilżona i gładka.
Znane efekty zaffiro
Podsumowując: podgrzewanie, odmładzanie i ujędrnianie skóry to najbardziej spektakularne efekty zaffiro. Które części ciała możemy sobie dzięki temu zabiegowi poprawić? Owal twarzy, niwelowanie jej obwisłych elementów, ale także regulowanie opadających policzków czy zlikwidowanie bruzdy przy ustach i nosie. To zaledwie część rezultatów, jakie można osiągnąć dzięki zaffiro. Efekty po zabiegach widać będzie nie tylko na twarzy, lecz także na ciele. Czego możemy się jeszcze spodziewać po termoliftingu zaffiro? Na przykład likwidacji obwisłych obszarów skóry nad kolanami, na udach i ich wewnętrznych stronach oraz w okolicach ramion.
Zabiegi zaffiro działają odświeżająco również na skórę dekoltu i wzmacniają jędrność kobiecych piersi. Czy te wzbudzające powszechny zachwyt i zazdrość innych efekty widoczne są od razu? Wszystko zależy od skóry pacjenta. U niektórych rezultat zabiegu zaffiro może być widać już po pierwszym kontakcie z technologią, ale standardowo pełen efekt osiągany jest nawet po półrocznej terapii. W tym czasie, dla osób po 35. roku życia, wskazane jest wykonanie od czterech do sześciu zabiegów. Osoby przed ukończeniem 35. roku życia mogą profilaktycznie, jednorazowo skorzystać z zabiegu zaffiro. Bez wątpienia do jego zalet należy również zaliczyć trwałość tej metody. Jej efekt może utrzymywać się nawet dwa lata. Dobre rady dla osób po zabiegu to zwiększenie dziennej dawki wody mineralnej oraz intensywniejsze niż zwykle nawilżanie skóry twarzy – poza zwyczajowo używanym kremem warto jeszcze korzystać z maseczek oraz serum.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu zaffiro?
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu zaffiro na pewno nie powinien być brak odporności na ból. Jest to bowiem zabieg całkowicie bezbolesny i niepowodujący dyskomfortu u pacjenta. Niewielkie zaczerwienienie, skutek uboczny termoliftingu zaffiro, zwykle samo ustępuje po kilku godzinach. Natomiast przed zabiegiem tym nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych badań. Prowadzący terapię powinien jedynie przed przystąpieniem do czynności przeprowadzić wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu zaffiro. O jakie może chodzić? Do zabiegów nie powinny przystępować osoby w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Wśród przeciwwskazań do zabiegu zaffiro wymienia się również różnego rodzaju choroby: nowotworowe, autoimmunologiczne oraz tkanki łącznej.
Zdaniem wielu osób, które poddały się termoliftingowi zaffiro, ze względu na stopień ingerencji w tkankę, jego efekty trudno porównać z dużo trwalszymi skutkami liftingu. Jednak każdy, kto obawia się inwazyjnych zabiegów, powinien spróbować właśnie zaffiro.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN