Ogród

Jakie zabawki do ogrodu kupić dla chłopca? Zabawki dmuchane, plastikowe i drewniane.

Chłopiec i dziewczynka bawią się w ogrodzie

Hero Images / Getty Images

Ogród

Jakie zabawki do ogrodu kupić dla chłopca? Zabawki dmuchane, plastikowe i drewniane.

Chłopiec i dziewczynka bawią się w ogrodzie

Hero Images / Getty Images

Ogród to miejsce sprzyjające zabawie, odpoczynkowi i aktywnościom na świeżym powietrzu. Osoby posiadające ogród mogą wybierać spośród różnych akcesoriów i dodatków. Rodzice muszą pomyśleć także o dzieciach i o ich zabawach w ogrodzie. Jakie zabawki będą odpowiednie dla chłopca, co wybrać i w jakiej cenie?

Wybierając zabawki, należy skoncentrować się na bezpieczeństwie dziecka, a także na preferencjach i wieku malucha. Tak naprawdę mamy trzy główne kategorie zabawek do ogrodu dla chłopca - zabawki dmuchane, plastikowe i drewniane.

Dmuchane zabawki do ogrodu

W okresie wiosenno-letnim dzieci z wielką radością spędzają czas w ogrodzie! Producenci wprowadzają ciągle nowe produkty, które ucieszą nawet najbardziej wymagających chłopców. Zabawki do ogrodu dla dwulatka powinny być przede wszystkim miękkie i bezpieczne, dlatego dmuchane zabawki są dobrym wyborem. Możesz zdecydować się na dmuchany basen - wypełnić go ciepłą wodą i urządzić niesamowitą zabawę dla synka. Basenik 30-litrowy będzie wystarczający dla niemowlaka, natomiast dla starszych dzieci możesz poszukać czegoś większego i pojemniejszego. Jeżeli Twój maluch jest fanem filmów o piratach, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w ogrodzie miał dmuchany statek piracki! Chłopcy uwielbiają dmuchane zabawki z postaciami rodem z kreskówek czy komiksów, a także motory i auta. Jeżeli posiadasz duży, przestronny ogród, to możesz zdecydować się na dmuchaną zjeżdżalnię lub zamek. Tego typu zabawka ożywi każdą imprezę w ogrodzie, w tym urodziny Twojego syna. Możesz rozejrzeć się także za trampoliną, jednak pamiętaj o tym, że tego typu zabawki polecane są dla dzieci od drugiego roku życia wzwyż. Warto pamiętać o tym, że zabawki dmuchane powinny być bezpieczne i posiadać atesty, a także dokumentację techniczną. Możesz przejrzeć oferty w Internecie, bo oferowane tam produkty są często tańsze, jednak nie rezygnuj z bezpieczeństwa na rzecz ceny. Pamiętaj, aby nie decydować się na zakup zabawek dmuchanych z niesprawdzonych źródeł.

Plastikowe zabawki do ogrodu

Obecnie na rynku jest ogromny wybór zabawek plastikowych, jednak w przypadku młodszych dzieci należy uważać, aby dany produkt nie zawierał małych części, które można łatwo połknąć. Tanie zabawki do ogrodu są zwykle wykonane z plastiku, materiału mniej trwałego niż drewno, jednak zabawki plastikowe są ergonomiczne. Nawet bardzo mały ogródek może pomieścić piaskownicę lub małą zjeżdżalnię. Dobrym wyborem może być plastikowa piaskownica, która nie zajmuje dużo miejsca. Do piaskownicy przydadzą się wiaderka, łopatki, foremki, a także małe betoniarki lub taczki, które będą imitowały pracę na budowie. W sklepach z zabawkami znajdziesz również plastikowe huśtawki dla najmłodszych oraz mini domki wykonane z plastiku. Jeżeli poszukujesz zabawek do ogrodu dla czterolatka , to możesz zakupić plastikową zjeżdżalnię, która pozwoli na świetną zabawę. Koszt zjeżdżalni zależy od jakości wykonania, jednak porządny produkt możemy mieć już za cenę około 500 zł. Niektóre zjeżdżalnie pozwalają na podłączenie zraszacza lub węża ogrodowego, co może być świetnym rozwiązaniem w gorące dni.

Zobacz film: Rzeźbi tradycyjne zabawki. Źródło: Dzień Dobry TVN

Drewniane zabawki do ogrodu

Kupując drewniane zabawki dla chłopców do ogrodu, należy się upewnić, czy wszystkie elementy są gładkie. Piaskownicę należy zabezpieczyć specjalnym preparatem i zaimpregnować, a w zimie przykryć folią lub pokrowcem. Jeżeli Twoje dziecko ma dużo zabawek i trzyma je w ogrodzie, to możesz zdecydować się na zakup skrzyni na zabawki do ogrodu , dzięki czemu samochodziki lub małe piłeczki nie będą rozrzucone po całej przestrzeni ogrodu. Zabawki dziecko może trzymać także w drewnianym domku - marzeniu prawie każdego malucha. W amerykańskich filmach domek na drzewie był zawsze wyrazem samodzielności i niesamowitych przygód. Obecnie drewniany domek możesz postawić w dowolnym miejscu ogrodu oraz dokupić do niego zjeżdżalnię lub dodatkową drabinkę. Pamiętaj jednak, żeby sprawdzić jakość wykonania drewna (zostało dobrze wyszlifowane i wyczyszczone). Drewniany domek zajmuje sporo miejsca i kosztuje około 1000 zł, dlatego jeśli wolisz coś mniejszego i tańszego, możesz zakupić dla swojego synka namiot materiałowy.

Posiadanie własnego ogrodu ma wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość stworzenia niesamowitej przestrzeni do zabawy dla dzieci. Kupując zabawki do ogrodu, należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych, a także wziąć pod uwagę wielkość ogrodu i funkcjonalność zabawek.

Co sądzisz o tym artykule?
92
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0