Newsy

Wtorek w większości kraju deszczowy

Pogoda w czwartek - 25.6.2020 r.

x-news

Newsy

Wtorek w większości kraju deszczowy

Pogoda w czwartek - 25.6.2020 r.

x-news

Pogoda we wtorek będzie zmienna. W północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, a na pozostałym obszarze - całkowite z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 15 do 19 st. C.

Jak informuje IMGW, Europa południowa, południowo-wschodnia oraz krańce północno-wschodnie i północno-wschodni Atlantyk będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu rozciąga się klin Wyżu Azorskiego.

Polska północna i północno-zachodnia będzie na skraju wyżu z centrami nad Skandynawią i Wielką Brytanią. Pozostałe obszary kraju znajdą się w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia, w strefie pofalowanego frontu chłodnego. Do Polski będzie napływało dość chłodne, jedynie na południowym wschodzie cieplejsze, polarne morskie powietrze.

Pogoda we wtorek

W dzień w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu lub silnym. Prognozowana suma opadów do 20 mm, w województwach dolnośląskim i opolskim do 40 mm, a w śląskim i podkarpackim do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 15 do 19 st. C, chłodniej miejscami na południu kraju - od 13 do 14 st. C.

Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, na południu kraju w porywach do 65 km/h, północno-wschodni i północny.

Pogoda w Warszawie

W stolicy zachmurzenie duże, przejściowo umiarkowane. Okresami opady deszczu, głównie po południu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

>>> Zobacz także:

Eksplozja w Białymstoku. Nie żyją 4 osoby, w tym dziecko

Kolejna awaria "Czajki". Ścieki znów płyną do Wisły

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0