Gorące tematy

Włochy. W miejscowości Cavallino koło Wenecji zakazano budowy zamków z piasku na plaży

Zakaz budowania zamków z piasku

Fot. Getty Images/Pam McLean

Gorące tematy

Włochy. W miejscowości Cavallino koło Wenecji zakazano budowy zamków z piasku na plaży

Zakaz budowania zamków z piasku

Fot. Getty Images/Pam McLean

Zdaniem lokalnych władz zamki z piasku budowane na brzegu morza w wyjątkowo zatłoczonych lokalizacjach mogą utrudniać akcje ratunkowe. Dlatego też z powodów bezpieczeństwa zdecydowano się wprowadzić zakaz tworzenia budowali z piasku na plażach w okolicy Cavallino.

Zakaz aktywności, które utrudniają akcje ratunkowe

Jak donosi dziennik La Stampa przepis ten dotyczy:

Wszelkiej aktywności oraz zachowań, które ograniczają bądź uniemożliwiają tranzyt osób i środków transportu służb ratunkowych wzdłuż plaży, a także od linii brzegowej do morza i z powrotem

Ważny jest zdrowy rozsądek

Zakaz budowania zamków z piasku na plaży zdenerwował zarówno lokalnych mieszkańców jak i turystów. Wszyscy są zgodni i nie wyobrażają sobie plażowania bez możliwości tworzenia piaskowych budowli.

Burmistrz Cavallino Roberta Nesto:

Rozporządzenie wydane przez lokalną administrację zawiera normy krajowe i regionalne, ale musi być stosowane ze zdrowym rozsądkiem

Parasole i leżaki stoją prawie w wodzie

Kapitanat miejscowego portu, wyznaczony do egzekwowania nowych przepisów, zapewnia, że zostały one wprowadzone przede wszystkim dlatego, że wielu plażowiczów ustawia leżaki i parasole prawie w wodzie.

Podobne ograniczenia wprowadziły też inne miejscowości

Prasa przypomina, że podobne ograniczenia dotyczące zabawy łopatką i wiaderkiem nad morzem wprowadziło także kilka innych miejscowości we Włoszech; na przykład po to, by plażowicze nie wpadali do dołów podczas spacerów wzdłuż brzegu. 

Co sądzisz o tym artykule?
73
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0