Gwiazdy

W dzień lektor językowy, w nocy - wrażliwy artysta. Piotr Lato w piosence "Keep it"

Gwiazdy

W dzień lektor językowy, w nocy - wrażliwy artysta. Piotr Lato w piosence "Keep it"

Muzyka jest dla niego tak samo ważna, jak oddychanie. Porzucił pracę w marketingu i został lektorem języka angielskiego i niemieckiego, ponieważ ta praca pozwala mu "muzykować". Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpił Piotr Lato, który zaprezentował utwór "Keep it", znajdujący się na jego debiutanckim albumie. 

Marzenia o własnej płycie

Piotr Lato był uczestnikiem pierwszej, polskiej edycji Big Brothera, którego premiera miała miejsce wiosną 2001 roku. W programie dał się poznać jako miłośnik muzyki rockowej. Jego charyzma na tyle spodobała się Zbigniewowi Hołdysowi, że ten postanowił mu podarować niezwykły prezent - biały elektryczny Washburn.

Kiedyś byłem bardzo biednym człowiekiem i ktoś mi wtedy dał gitarę. Teraz ja daję swoją gitarę Piotrkowi, bo jemu potrzebna jest pomoc. To zbyt utalentowany człowiek, żeby mu pozwolić utonąć w oceanie

- stwierdził wtedy artysta.

W domu Wielkiego Barta Piotr nie krył, że chciałby związać swoje życie z muzyką. Po 18 latach od swojego debiutu w telewizji spełnił swoje marzenie i nagrał pierwszy album, który sam sfinansował.

Kiedy odebrałem gotową płytę i usiadłem w domu, otoczony głośnikami, zamknąłem oczy i przesłuchałem jej od a do z, to poczułem satysfakcję. Poczułem też dumę, z całego projektu, z tego, że nie porzuciłem go w pół drogi. Tak, jestem z tego naprawdę zadowolony

- powiedział Piotr.

Debiutancki album „Dust Bowl Desert Night Fantasies”

Według Piotra jest to płyta z muzyką pustynną, pełną mroku, tajemnicy i kurzu – pełną wrażeń i inspiracji zbieranych przez te wszystkie lata. Na krążku usłyszymy teksty w dwóch językach: angielskim i polskim, wszystkie napisał Piotr.

Album jest podwójnie ważny dla muzyka, ponieważ zagrali na nim najbliżsi znajomi artysty m.in. laureat Fryderyka – Robert Cichy, znany basista Marcin Pendowski, Gabriel Fleszar czy Anna Serafińska.

Debiutancki album Piotra, przynajmniej na razie, nie będzie nigdzie udostępniony. Muzyk podjął taką decyzję ze szczególnego powodu.

Chciałbym bardzo dać osobom, które na tę płytę czekały i zaangażowały się w akcję crowdfundingową, muzykom, którzy mnie wsparli i ludziom, którzy przyczynili się do jej powstania – taki ich specjalny czas z tym krążkiem. Taki tylko dla nich. Pewnie pod koniec roku wrzucę to na Spotify, ale na razie chcę, żeby ta płyta pokrążyła w takim wąskim gronie, żeby ci ludzie, mieli ją tylko dla siebie

- dodał.Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

 

 

 

Co sądzisz o tym artykule?
49
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0